Nagrodzili najlepsze obiekty turystyczne na wielkopolskiej wsi


Piękno natury i niepowtarzalny klimat odnajdziemy na wielkopolskiej wsi, która oferuje nam również doskonały wypoczynek i mnóstwo atrakcji. Dzięki takim plebiscytom, jak „Konkurs na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”, łatwiej nam trafić do miejsc, które to wszystko nam gwarantują.

 

Wspomniany konkurs organizowany jest przez samorząd województwa wielkopolskiego od 2007 roku. Ma na celu promocję obiektów, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej gościnności, serwują smaczne lokalne potrawy oraz dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś.

Laureatów tegorocznej – XIII edycji – poznaliśmy 5 listopada podczas uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie samorządu województwa w Poznaniu. – Dzięki konkursowi, odwiedzając wiele obiektów w całym regionie, chcemy pokazać miejsca najciekawsze, najlepsze i najatrakcyjniejsze dla tych, którzy chcą z nich skorzystać – mówił wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który wręczył nagrody finansowe zwycięzcom.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 41 obiektów z terenu Wielkopolski. Zgodnie
z regulaminem Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z dziedziny turystyki, dokonała wyboru laureatów oraz wyróżnionych w konkursie w każdej z kategorii ocenianych obiektów: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim oraz obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujący tradycyjne walory wsi.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz