#Na Wolnym – czas na teatr!


Aż pięć spektakli będzie można w tym tygodniu zobaczyć #Na Wolnym. Jest wśród nich kultowy monodram Jana Peszka „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” oraz pierwszy poza Gdynią pokaz „Tuwima dla dorosłych”.

Sierpień #Na Wolnym upłynie pod znakiem teatru. Cykl spektakli rozpocznie „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” – monodram napisany w 1963 roku przez Bogusława Schaeffera z myślą o Janie Peszku. Spektakl miał swoją prapremierę w 1976 i od tamtego czasu nadal pozostaje w repertuarze wybitnego aktora, będąc jednym z najczęściej granych przedstawień w dziejach polskiego teatru. W piątek (16 sierpnia) będzie można zobaczyć go także w Poznaniu, początek o godz. 20.

W sobotę (17 sierpnia) na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania będzie można zobaczyć aż dwa przedstawienia. Pierwsze – „Nowe szaty króla” – rozpocznie się w samo południe. To najnowsza premiera poznańskiego Teatru Animacji. Scenariusz na podstawie baśni H. Ch. Andersena stworzyła Malina Prześluga, a spektakl wyreżyserował Artur Romański. W lalkowo-aktorskim musicalu familijnym dla dzieci i rodziców klasyczna baśń staje się pretekstem do opowiedzenia o współczesnych ludziach. „Nowe Szaty Króla” dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy a pieniądz i czas pracy są ważniejsze niż bycie razem.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz