Czystsze ulice i czystsze powietrze w Poznaniu


Około stu jezdni o długości niemal 100 kilometrów będzie w tym roku polewanych przez specjalne pojazdy w ciepłe dni. Dzięki temu zmniejszy się temperatura powietrza w danej okolicy, a przede wszystkim usuwane będą pyły zawieszone, co pozytywnie wpłynie na jakość powietrza.

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wraca do zmywania wodą jezdni ulic. Polewanych będzie niemal 100 kilometrów jezdni. Za każdym razem na każdy z nich wylanych zostanie od jednego do dwóch metrów sześciennych wody. Jednorazowo do wyjazdu gotowych jest osiem polewaczek.

Nie ma sztywnego harmonogramu polewania ulic. Konieczność wyjazdów będzie określana na podstawie aktualnej pogody oraz stanu jakości powietrza w Poznaniu. Polewaczki będą wyjeżdżać, gdy będą utrzymywały się wyższe temperatury, nie będzie padało i zwiększy się ryzyko pojawienia się pyłów w powietrzu.

W pierwszej kolejności polewane będą główne ulice w Poznaniu. Te na których może gromadzić się najwięcej pyłów (piasku, kurzu, czy też nasion). lnterwencyjnie polewaczki będą mogły pojawić się również na innych poznańskich ulicach.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz