Przebudowa torowiska na Hetmańskiej. Dwa miesiące bez tramwajów, utrudnienia dla kierowców


Rozpoczęła  się przebudowa torowiska na ul. Hetmańskiej od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka.  Wyłączony z ruchu został wewnętrzny lewy pas jezdni północnej ul. Hetmańskiej (w kierunku ul. Dolna Wilda) pomiędzy rondem Starołęka i skrzyżowaniem z ul. Dolna Wilda.

 

– Wchodzimy w istotny etap remontów torowisk na terenie miasta Poznania. Istotną kwestią jest zwiększenie corocznie środków na te cele. Obecnie jest to rocznie 25 milionów złotych. Do roku 2014 były to kwoty kilkukrotnie mniejsze – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. – Dzięki temu znacznie zmniejszyły się interwencyjne naprawy. Na dwadzieścia pięć dawnych wezwań teraz przypada jedno. Zwiększyło się bezpieczeństwo, a prędkość przejazdów w niektórych miejscach już bardzo mocno wzrosła. Ważna jest też pewność dla pasażerów, że dojadą w określonym czasie i w wybrane miejsce.

Prace na ul. Hetmańskiej rozpoczną się dzień po zakończeniu przebudowy przejazdów na ul. Zamenhofa, a zakończą 30 czerwca.

– To najpoważniejsza przebudowa w tegorocznym kalendarzu robót poznańskiego MPK. Planujemy remonty i nie musimy działać interwencyjnie. Dzięki temu, że remonty nie nakładają się na siebie, są mniej uciążliwe dla mieszkańców – dodaje Maciej Wudarski. – Naprawę ponad kilometrowego odcinka ul. Hetmańskiej porównać można do zeszłorocznej przebudowy torowiska na ul. Królowej Jadwigi. Obie trasy wymagały remontu, gdyż nie były naprawiane przez kilkadziesiąt lat.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz