Na trasach coraz więcej Moderusów Gamma


Kolejne tramwaje Moderus Gamma wyjeżdżają na trasy w Poznaniu. Dotychczas (od października ubiegłego roku do końca stycznia 2019 r.) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otrzymało z Modertransu siedem pojazdów szynowych, z których najnowsza część przygotowywana jest do odbiorów technicznych i przechodzi próby eksploatacyjne.

MPK w Poznaniu zamówiło 50 tramwajów, w tym 20 dwukierunkowych, które w przyszłości mają jeździć także na budowanej trasie do Naramowic. Wszystkie pojazdy, zgodnie z zamówieniem mają być dostarczone do końca sierpnia bieżącego roku. Oznacza to, że każdego miesiąca Modertrans musiałby przekazać miejskiemu przewoźnikowi po 6 tramwajów, choć początkowo (jesienią ubiegłego roku) zakładano produkcję czterech pojazdów w miesiącu.

Tramwaje Moderus Gamma wyróżniają się nowoczesną konstrukcją i sylwetką. Mają wszystkie wózki obrotowe, co wpływa na płynną jazdę, zwłaszcza na łukach i podczas przejazdów przez zwrotnice; mają też duże znaczenie na mniejsze zużywanie torowiska (jest mniejszy nacisk na oś niż w przypadku tramwajów z tzw. sztywnymi wózkami, jak jest w przypadku  pojazdów typu tramino i combino).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz