Na targach mieszkaniowych znów zawrze


Międzynarodowe Targi Poznańskie w lutym nabierają mieszkaniowego klimatu. Wszystko za sprawą Targów Mieszkań i Domów, które są doskonałą okazją do kupienia wymarzonego M, skonsultowania się z doradcami finansowymi, poznania ofert kredytowych, jak i uczestnictwa w organizowanych seminariach. Warto więc 13 i 14 lutego odwiedzić halę nr 3.

Targi mieszkaniowe

W lutowej edycji na zainteresowanych czeka ok. 110 wystawców. Deweloperzy zaprezentują pełen wachlarz nieruchomości z terenu Wielkopolski. Wśród wystawców znajdą się najwięksi tytani z branży, którzy zaprezentują bogatą ofertę mieszkań, domów w nowych lokalizacjach i w tych oddanych już do użytkowania. Na zwiedzających czeka także możliwość udziału w seminariach ze specjalistami z zakresu finansów, najmu i projektowania wnętrz. Eksperci będą do dyspozycji odwiedzających i pomogą im przebrnąć przez trudny i wymagający podejmowania wielu decyzji czas zakupu mieszkania.

Dobre prognozy – nowe projekty

Rynek pierwotny od ponad roku przeżywa rozkwit. Pod względem sprzedażowym, rok 2015 dorównuje wysokim poziomom z lat 2007-2008. Jak zgodnie deklarują deweloperzy, dobry styczeń pod względem sprzedanych mieszkań skłania do prognoz, że i ten rok będzie równie optymistyczny.

Zainteresowanie klientów nie maleje. W styczniu rozpoczęliśmy przedsprzedaż nowej inwestycji – osiedla Liliowego, a już 20% domów zostało zarezerwowanych – mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development.

Klientów nie przestraszyły również zwiększone progi wkładu własnego.

Mimo zmian w programie Mieszkanie dla Młodych, zainteresowanie rynkiem pierwotnym nie maleje. Młodzi ludzie są świadomi, że lepiej kupić niż wynajmować – zauważa Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex. Takie rokowania zachęcają do wprowadzania nowych projektów. – Przygotowaliśmy specjalną ofertę związaną z debiutem inwestycji Wschodnia 19 w Luboniu. Osoby, które zarezerwują mieszkanie na targach otrzymają komórkę lokatorską w cenie mówi Jarosław Szopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.

– Będziemy promować głównie dwa nasze projekty – powiedział Jan Ptaszyński z firmy Novum Plus budującej osiedle domów jednorodzinnych i mieszkań Rozalin w Lusówku. – Pierwszy to mieszkania z ogrodem lub tarasem w kameralnej enklawie  znajdującej się na naszym osiedlu  oraz domy jednorodzinne parterowe z garażem o powierzchni całkowitej do 110 mkw.  Oprócz zalet związanych z lokalizacją  infrastrukturą  przekonywująca jest również oferta cenowa. Szczegóły na stronie www.osiedle-rozalin.pl.

Goście targowi będą mieli okazję zapoznać się również z nowymi etapami inwestycji już realizowanych. Do takich należą kolejne odsłony osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewku i osiedla Słonecznego w Brodowie firmy KM Building. Linea zaprezentuje stale rozbudowywane inwestycje – Osada Leśna i Leśna Polana.

Z kolei Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk zdradza, że na targach pojawi się oferta m.in. III etapu osiedla Kameralnego II w Poznaniu.

Specjalne oferty targowe

Dla osób, które planują zakup nieruchomości mieszkaniowej w najbliższym roku, wiosenne targi to idealna okazja do skorzystania z przygotowanych ofert specjalnych. Deweloperzy prześcigają się w ich atrakcyjności. Proxin Ogrody gwarantuje dla pierwszych 10 mieszkań z III etapu pięcioprocentową zniżkę. Łowiccy Grupa Deweloperska kuszą rabatem w wysokości 20 tys. zł, Atrium Grunwald 5% obniżką na mieszkania w budynku C,D,E. Natomiast Ekonbud-Fadom oferuje mieszkania o powierzchni 90 mkw. już od 4 950 zł/ mkw. brutto.

Targi dla zwiedzających będą otwarte przez dwa dni, 13 i 14 lutego od 10 do 17. Bilet jednorazowego wstępu dla osób, które uprzednio zarejestrowały się na stronie internetowej to koszt 7 zł, dla osób rejestrujących się na targach – 10 zł. Natomiast dla rodzin 15 zł.

Sylwia Lester

Fot. Materiały Prasowe.

 

Dodaj komentarz