Na osiedlu Atrium już niedługo pojawią się pierwsi mieszkańcy


Zlokalizowane na styku poznańskiego Grunwaldu i Górczyna – osiedle Atrium już niebawem odda do użytku pierwszy budynek.  Mieszkańcy odbiorą klucze od 38 lokali przy ulicy Bosej.

 Na Osiedlu Atrium już niedługo pojawią się pierwsi mieszkańcy 2 Na Osiedlu Atrium już niedługo pojawią się pierwsi mieszkańcy

Budowa osiedla Atrium rozpoczęła się w zeszłym roku. Na projekt składa się pięć wielorodzinnych budynków, łącznie powstaje tu 107 mieszkań, o powierzchniach od 32 do 101 m2. Pod budynkiem znajduje się przestronna hala garażowa. Generalnym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo budowlane R. Derdy.

W marcu bieżącego roku do użytku zostanie oddany I etap osiedla Atrium. W ramach projektu w budynku powstało 38 mieszkań. Wszystkie były dostosowane do rządowego programu dopłat MdM, chętnych na mieszkania nie brakowało. Obecnie w  budynku E pozostały zaledwie 3 wolne lokale.

Cały budynek jest interesujący pod kątem architektonicznym. Wpisuje się w konwencję zabytkowego przedszkola nr 8, które znajduje się tuż obok inwestycji. Jednocześnie jest nowoczesny i minimalistyczny. Przeszklone atrium, które jest wejściem na zamknięty teren osiedla, znacznie wyróżnia ten budynek na tle innych, w tej lokalizacji. Dla rodzin istotnym czynnikiem jest również dobre zaplecze edukacyjne, oprócz wspomnianego wcześniej przedszkola, naprzeciw inwestycji znajduje się szkoła podstawowa. Z ulicy Bosej z łatwością można dostać się do bezpośredniego centrum miasta: samochodem – szybką ulicą Głogowską, tramwajem –  z przystanku „Sielska” skąd odjeżdżają tramwaje nr 3, 5,8, 14, a także autobusy nr 249 i 252.

Jednocześnie deweloper kontynuuje budowę kolejnych budynków. Obecnie prowadzone są prace nad drugą kondygnacją w budynku  C i D. Planowane zakończenie budowy II i III etapu to koniec września 2016 roku.
Patrycja Haremska

 

 

 

Dodaj komentarz