Muzyczna perła na zakończenie sezonu w Teatrze Wielkim


Niezwykle interesująco zapowiada się ostatnia premiera obecnego sezonu w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu, gdzie międzynarodowy zespół twórców i wykonawców przygotował muzyczną perłę ze świata opery: „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego.

Spektakl przygotował ukraiński reżyser teatralny Andriy Zholdak, znany z nowatorskiego podejścia do scenicznych realizacji. Za swe dokonania na tym polu otrzymał wiele znaczących wyróżnień, m.in. UNESCO Performing Arts Award w 2004 roku. Za stronę muzyczną przedstawienia odpowiada młoda polska dyrygentka Katarzyna Tomala, której talent potwierdzają zaproszenia na koncerty z muzykami renomowanych polskich i obcych orkiestr symfonicznych.

Zdjęcia z konferencji prasowej w Teatrze Wielkim przed premierą:

Idąc na niedzielną premierę należy być przygotowanym na wiele artystycznych emocji, albowiem Andriy Zholdak wprowadził do inscenizacji znanej opery szereg nowych elementów, których obecność niewątpliwie zaskoczy niejednego widza. Jest to poniekąd realizacja filozofii dyrekcji Teatru Wielkiego, wyrażonej słowami dyrektora tej placówki, Renaty Borowskiej-Juszczyńskiej: – Nie lekceważymy tradycji. Jest ona podstawą, ale to wcale nie znaczy, że w operze nie może się zdarzyć teatr naszych czasów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz