Murowana Goślina ma nowy węzeł przesiadkowy!


Ponad 5 mln zł kosztowała budowa dwóch parkingów P+R, przebudowa ulicy Szkolnej i budowa ścieżki rowerowej na Gnieźnieńskiej w Murowanej Goślinie w ramach tzw. zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Powiat poznański jest partnerem gminy przy realizacji projektu. Dziś nastąpiło jego oficjalne otwarcie. Podobne projekty powiat realizuje z kilkunastoma samorządami. Tylko w tym roku wyda na ten cel 6 mln zł.

W Murowanej Goślinie powstaje nowoczesny węzeł przesiadkowy. Gmina zakończyła właśnie budowę dwóch parkingów P&R (przy ulicach Szkolnej i Kolejowej), które łącznie pomieszczą 75 samochodów. Zamontowane zostały również oświetlenie, tablice informacyjne, monitoring. Przebudowane została także ulica Szkolna. Prace kosztowały ponad 3,5 mln zł, z czego 2,6 mln zł dołożyła Unia Europejska.

– To właśnie dzięki partnerstwu z powiatem, mogliśmy zrealizować to zadanie – mówił Krzysztof Oczkowski, zastępca burmistrza Murowanej Gośliny. – Nasza inwestycje doskonale wpisuje się w projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

– I doskonale pokazuje, jak ważna jest budowa węzłów przesiadkowych w propagowaniu komunikacji publicznej – dodawał Jan Grabkowski, starosta poznański, który obok przedstawicieli władz gminy i Urzędu Marszałkowskiego oraz wykonawcy, przeciął symboliczną wstęgę na nowoczesnym parkingu przy ul. Kolejowej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz