Młyńskie Koło zastąpi Browarna Przystań


Mini golf, mobilny plac zabaw, polana grillowa, oranżeria – to tylko część atrakcji, które pojawią się w sąsiedztwie restauracji Browarna Przystań, czyli dawnego Młyńskiego Koła. Obiekt ma nowego najemcę, który stawia nie tylko na gastronomię, lecz szeroko pojętą rekreację.

– Miejsce to ma szansę stać się atrakcją nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale wszystkich poznaniaków. Cieszymy się, że znalazł się najemca, który ma wizję tego miejsca – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. – Obiekt ten będzie pełnił nie tylko funkcję komercyjną, lecz stanie się miejscem czynnej rekreacji. To doskonałe uzupełnienie tego, co dzieje się na terenie lasów poznańskich, zwłaszcza wschodniego klina zieleni – podkreśla zastępca prezydenta.

Położone przy ul. Browarnej w Antoninku, nad Młyńskim Stawem, hotel i restauracja Młyńskie Koło powstały 20 lat temu. Ich budowa rozpoczęła się w 1998 roku i trwała około 2 lat.

– Architektem tego obiektu był nieżyjący już Klemens Mikuła. Budynek powstał na wzór góralskiego zajazdu. Był budowany przez górali. Z gór sprowadzono też drewno, z którego wykonano budynek – przypomina Mieczysław Broński, dyrektor Zakładu Lasów Poznańskich.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz