Młodziczki SKF PBS Politechnika Poznańska awansowały do TOP16


W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Młodziczki SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska wygrały rywalizację w Grupie IV Mistrzostw WZPS.

W sobotę podopieczne trenera Artura Bąka pojechały na ostatni turniej I etapu rozgrywek o Mistrzostwo WZPS do Środy Wielkopolskiej, który decydował o awansie do dalszej fazy gier. Młodziczki SKF PBS Politechnika Poznańska zaczęły turniej od porażki 1:2 z UKS  ŚRODA, ale jak się okazało ten wygrany set był kluczowy dla losów awansu. Ponieważ w drugim spotkaniu w grupie poznanianki pokonały zespół Energa MKS 18 Kalisz 2:0 i z pierwszego miejsca awansowała do drugiej fazy gier.

– Awans z pierwszego miejsca jest dla moich podopiecznych ogromnym sukcesem. Tym bardziej jest cenny, że od początku sezonu zawsze kogoś brakuje. Pokazuje to siłę zespołu młodziczek SKF PBS Politechnika Poznańska. Sukces sukcesem, ale teraz musimy pokazać się z jak najlepszej strony w kolejnej rundzie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i na pewno będziemy walczyć o zwycięstwa w kolejnych meczach – powiedział trener poznanianek, Artur Bąk.

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz