Młodzi piłkarze z wizytą w Domu Samotnej Matki w Kiekrzu


W ramach akcji #BezMamyNieGramy najmłodsi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa zaprosili podopieczne Domu Samotnej Matki w Kiekrzu do wspólnej zabawy podczas treningu pokazowego. W ramach rozbudzenia pasji do aktywności fizycznej i miłości do sportu, klub zaoferował siostrom zakonnym wraz z podopiecznymi wspólny wyjazd na obóz akademii do Dolska. Wyjazd już we wrześniu.

Dom Samotnej Matki w Kiekrzu to miejsce bezinteresownej pomocy, wzajemnego szacunku i wiary w lepsze jutro. Tu nikt nikogo nie rozlicza za popełnione błędy, a jedynie daje szansę na zmianę i otacza bezgraniczną miłością.

13 czerwca atmosferę tego miejsca i bijącą dobroć od sióstr zakonnych mogli również poczuć zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa. Tym razem nie spotkali się ze swoim trenerem – Marcinem Cybulskim na orliku w Rokietnicy, ale postanowili zorganizować trening tam, gdzie nikt by się tego nie spodziewał, dla tych, dla których ich wizyta była prawdziwym wydarzeniem i ogromną niespodzianką.

– Zawodnicy Akademii muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że Akademia Piłkarska Reissa to nie tylko pasja, ale i nauka szacunku oraz pomocy względem drugiej osoby. Cieszę się, że moi podopieczni mieli okazję przekonać się na własnej skórze jak pięknie jest pomagać. Podopieczne Domu Samotnej Matki wraz z siostrami zakonnymi skradły nasze serca swoim zaangażowaniem w trening, szczerą radością i co najważniejsze nieudawaną wdzięcznością – mówi trener Akademii zaangażowany w akcję, Marcin Cybulski.

Wspólny wieczór w Domu Samotnej Matki był dla podopiecznych Akademii prawdziwą lekcją pokory i wsparcia. Zawodnicy przekazali siostrom oficjalne zaproszenie na obóz Akademii w Dolsku oraz niezbędne produkty dla najmłodszych mieszkańców placówki.

Akcję udało się zrealizować dzięki wsparciu Akademii Piłkarskiej Reissa, Fundacji Piotra Reissa oraz Villi Natura w Dolsku. Nic jednak nie udałoby się bez trenera Marcina Cybulskiego oraz zawodników akademii z Rokietnicy.

Polecamy materiały o Akademii Piłkarskiej Reissa:

Kościaniacy jadą na Turniej Finałowy Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej

Znamy uczestników FootballPro Cup Masters X

Wycieczka po Akademii Piłkarskiej Reissa

W starciu z najlepszymi, czyli X edycja FootballPro Cup Masters

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie w Kościanie

Akademia Piłkarska Reissa zajmuje 2. miejsce w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”!

Trwa rywalizacja o Puchar Ligi RAFiK

Dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa najlepsze w Wielkopolsce!

Ruszyły Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie

Dzieci zagrały dla Michasi i Macieja

AP Reissa Kościan na podium Sporting Cup 2018

Zacznij treningi w Akademii Piłkarskiej Reissa

Sportowe ferie zimowe w Kościanie za nami

Turniej Winter Cup Kościan 2018 za nami

Tyle frajdy na półkoloniach ze SportujMy.pl

Puchar Burmistrza Śmigla pod dyktando APR Kościan

Akademia Piłkarska Reissa wygrała Turniej Juna-Trans Cup

Piotr Reiss odwiedził Dom Dziecka w Bodzewie

Wojewódzki finał Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Duże zainteresowanie konferencją FootballPro Coaching

Dodaj komentarz