MKS Poznań wygrał derby z Wolsztyniakiem

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, wygrali derby regionu z faworyzowanym Wolsztyniakiem Wolsztyn 31:25. Najwięcej punktów w zespole Domana Leitgebera zdobyli Maciej Tokaj, Rafał Niedzielski i Wojciech Leder.

MKS Poznań - Wolsztyniak

MKS Poznań – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 31:25, fot. Jakub Marciniak / MKS Poznań

Derbowe starcie rozpoczęło się od niecelnych ataków Wolsztyniaka, co wykorzystali to gospodarze, którzy po bramkach Rafała Niedzielskiego, Wojciecha Ledera i Macieja Tokaja objęli prowadzenie 3:0. Podopieczni Wojciecha Hanyża szybko odrobili straty, a mecz się wyrównał. Przez 15 minut oba zespoły stworzyły bardzo ciekawe widowisko, popełniały mało błędów i walczyły o każdy centymetr boiska. Jednak pod koniec połowy zaczęli dominować poznaniacy. W bramce rządził i dzielił Dariusz Zarzycki, a w ataku skuteczni byli Maciej Tokaj, Wojciech Leder i Bartosz Przedpełski. Ponadto MKS Poznań imponował szczelną obroną, przez którą zawodnicy Wolsztyniaka nie potrafili się przebić. Dzięki temu poznaniacy schodzili na przerwę prowadząc 18:10. W drugiej połowie MKS utrzymywał punktową przewagę i w pełni zasłużenie pokonał Wolsztyniaka 31:25.

Nagrodę MVP meczu otrzymał Bartosz Przedpełski, ale cały zespół MKS Poznań zasłużył na duże brawa. Słowa uznania należą się również zorganizowanej grupie kibiców z Wolsztyna, która swoim pięknym dopingiem w dużym stopniu podniosła atrakcyjność widowiska.

MKS Poznań – Wolsztyniak Wolsztyn 31:25 (18:10)

MKS Poznań: Zarzycki – Tokaj 7, Niedzielski 6, Leder 6, Przedpełski 5, Perri 2, Bartłomiejczyk 2, Żochowski 1, Pochopień 1, Niedzielak 1, Kasperczak J., Wach, Maćkowiak.

Wolsztyniak: Płóciniczak, Piskorski – Wajs 5, Rogoziński 4, Chrapa 4, Kuta 4, Pietruszka 3, Raczkowiak 3, Szutta P. 1, Szutta N. 1, Sarbak, Podleśny.