Mieszkanie w Poznaniu z pierwszej ręki. Poznaj plusy tego rozwiązania


W nowych poznańskich inwestycjach mieszkaniowych można znaleźć zarówno funkcjonalne kawalerki, jak i przestronniejsze lokale, blisko centrum lub w nieco dalszych lokalizacjach. Decydując się na ofertę od dewelopera, przede wszystkim zyskuje się możliwość wykończenia i aranżacji lokalu według własnych potrzeb i upodobań. Jednak to nie jedyna zaleta zakupu mieszkania na rynku pierwotnym.

Young woman sitting in new apartment and raising arms in joy after moving in

Osoby, które planują zakup nowego mieszkania w Poznaniu, mają w czym wybierać. Oferta firm deweloperskich jest tu bardzo bogata. Powstają inwestycje w wielu lokalizacjach, tańsze i droższe, a przede wszystkim skierowane do różnych grup odbiorców, co pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Według NBP na rynku pierwotnym w Poznaniu jest obecnie ponad 6 tysięcy mieszkań (dane z pierwszego kwartału 2019 roku). Ponad połowa mieszkań w ofercie deweloperów to lokale o powierzchni od 40 do 60 metrów kwadratowych – na takie jest największy popyt. Przykładowo, inwestycja Murapol Nowe Miasto powstająca przy ulicy Wagrowskiej składa się wyłącznie z mieszkań o powierzchniach od 22 do 56 metrów kwadratowych. To dobry adres dla osób, które chcą mieć blisko do centrum miasta, bo budynki mieszczą się zaledwie 10 minut drogi od zabytkowego śródmieścia Poznania.

Zalety mieszkań z pierwszej ręki

Nowopowstające osiedla stawia się zgodnie z nowoczesną sztuką i wiedzą budowlaną. Kiedyś powstawały bloki z wielkiej płyty lub na ramie H, dziś stosuje się inne technologie, a materiały są trwalsze i mają lepsze właściwości termiczne. W starszych budynkach bardzo trudno też zmienić układ mieszkania. Tymczasem jedną z głównych zalet mieszkania nabytego bezpośrednio od dewelopera jest fakt, że można je łatwo dopasować do swoich potrzeb. Biorąc pod uwagę konieczne remonty, nie zawsze do lokalu kupionego na rynku wtórnym wprowadzimy się szybciej. Z kolei transakcja ze sprawdzonym deweloperem jest na pewno bezpieczniejsza. Nie ma ryzyka obciążeń w księdze wieczystej, zaległości w opłacaniu czynszu czy problemów z wymeldowaniem lokatorów.

Udogodnienia w pakiecie

Mieszkania w nowych inwestycjach bywają dostępne z ciekawymi rozwiązaniami. Na przykład w inwestycji Murapol Malta przy ulicy Dymka mieszkania wyposażone zostaną w rozwiązania Smart Home, umożliwiające sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą, elektrycznością i roletami wewnętrznymi. W standardzie wyposażenia lokali znajdują się też filtry antysmogowe, a części wspólne są monitorowane. Nowe osiedla oferują mieszkańcom także podziemne miejsca parkingowe. To ogromna zaleta w tak dużym mieście, jak Poznań. Wszystkich tych udogodnień często próżno szukać w ofercie mieszkań z rynku wtórnego.

Wreszcie, utrzymanie mieszkania z pierwszej ręki jest po prostu tańsze. Zazwyczaj w czynszu nie ma składki na fundusz remontowy, a w pierwszych 5 latach użytkowania lokalu ewentualne usterki są naprawiane w ramach gwarancji lub rękojmi. Decyzja należy do Ciebie!

Dodaj komentarz