Mierniki czystości powietrza trafią do szkół metropolii Poznań


Mierniki czystości powietrza pojawią się w 160 szkołach metropolii Poznań.

Rozstrzygnięto przetarg na ich montaż. Jego zwycięzca – firma INEA zainstaluje w szkołach czujniki, komputery i monitory pokazujące wyniki pomiarów. Przetarg, ogłoszony i rozstrzygnięty przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, obejmuje też przeprowadzenie kampanii edukacyjno-informacyjnej.

Z czterech oferentów, którzy wzięli udział w przetargu najkorzystniejsze warunki zaproponowała INEA, dostawca usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce. Firma zamontuje w 160 placówkach system składający się z miernika zanieczyszczenia zainstalowanego na zewnątrz szkoły, monitora informacyjnego wewnątrz budynku oraz komputera. Zarząd stowarzyszenia i firmy INEA podpisali już umowę w tej sprawie. Pierwsze systemy pomiarowe będą gotowe w ciągu 4 tygodni. Montaż wszystkich zestawów powinien się zakończyć w ciągu trzech miesięcy. Wyniki pomiarów trafią na stronę projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej: https://esa.nask.pl/map.

W ramach projektu, wspólnie z NASK (Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa – Instytut Badawczy), przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne dla uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności. Prowadzący zajęcia, organizowane w okresie grzewczym, przedstawią temat przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza w gminach metropolii. Dodatkowym wsparciem będą materiały edukacyjne przygotowane przez INEA – spot radiowy i telewizyjny oraz dedykowane ulotki i plakaty.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz