Miejski Sylwester na Pl. Wolności


W tym roku organizatorem Sylwestra Miejskiego 2013/2014 będzie Estrada Poznańska. Impreza odbędzie się na Placu Wolności, a program wypełnią występy uznanych poznańskich artystów.

 

31 grudnia 2013 – START 20:00
01 stycznia 2013 – FINAŁ 01:00

sylwester

20:00 – ok. 20:55 DJ ROBERT BUSHA
Dj, producent, rezydujący w Poznaniu, gdzie działa, tworzy i organizuje wydarzenia muzyczne. W podróż z prezentowaniem muzyki wybrał się czternaście lat temu. Głównym powodem tych wojaży było propagowanie i rozpowszechnianie ciekawych i często mało znanych płyt. Podstawową jego cechą, jako grającego, jest to, że nie zamyka się w określonym gatunku muzycznym i stara się czerpać z wielu dobrodziejstw muzyki współczesnej, korzystając ze źródeł klasycznego funku, jazzu, soulu, czy disco i house’u, czego efektem są ciekawe i urozmaicone muzycznie sety dj’skie. Prezentowana przez niego muzyka jest z pewnością taneczna i rozrywkowa, zakrapiana jednak dużą dawką jazzu.

ok. 21:00 – ok. 22:10 koncert Kasia Wilk (w tym wspólne wykonanie Meza i Kasi największych hitów: Sacrum, Ważne)
www.kasiawilk.com

ok. 22:30 – 23:40 koncert Mezo Band
(w tym kilka piosenek z Danielem ”Wolnym” Moszczyńskim i Kasią ”K8” Rościńską w trakcie koncertu Meza)
kasiak8.pl
ok. 23:50 – 00:15 przemowa Prezydenta, odliczanie, życzenia, pokaz fajerwerków
ok. 00:15 – 01:00 koncert Sick Live
SICK LIVE to elektryzująca współpraca czterech artystów mających za sobą bogate doświadczenia muzyczne. Połączyli swe siły w celu stworzenia wyjątkowego i bardzo współczesnego brzmienia. SICK LIVE to potężna dawka soulu, funku, jazzu, house’u w jednym muzycznym przedsięwzięciu instrumentalno-wokalnym.
Zespół funkcjonuje od kilku lat i jest w tej chwili na etapie finalizacji materiału na debiutancki album. Do tej pory ich utwory zostały wydane na kilku składankach oraz w ramach własnej działalności wydawniczej Pierogi Records.
Historia zespołu SICK LIVE ma swój początek w roku 2007 kiedy to Marcin ”Sick” Sucharski wraz z DJ Haze’em postanowili stworzyć własny label pod nazwą Pierogi Records, ideą którego miało być pokazywanie i promowanie utalentowanych artystów z kręgu polskiej sceny muzyki elektronicznej. Po dwóch latach światło dzienne ujrzał singiel Pixel 513, przy którym Sick współpracował z pochodzącym z Nigerii wokalistą John’em James’em oraz saksofonistą jazzowym Maciejem ”Kocinem” Kocińskim. Utwór był później remiksowany przez kilku artystów i producentów takich jak Slope, DJ Haze, Jeremy Sylvester czy Splendor i Sława. Niedługo później John James zaprosił do współpracy klawiszowca Jacka Winkla i tak uformował się zespół SICK LIVE.
Muzyka zespołu SICK LIVE jest wielowarstwową mieszanką stylów. Inspiracje czerpią zarówno ze współczesnej sceny muzyki jazzowej, soulowej, houseowej i elektronicznej ale również z lat 50-60-70-tych pulsujących funkiem i kosmiczną energią! Jak sami mówią: ”Przede wszystkim postawiliśmy sobie niełatwe zadanie aby być oryginalnymi. Większość pomysłów czerpiemy prosto z pełnych kolorów głów otwartych na dźwięki, szumy i trzaski oraz odgłosy miasta! Muzyka nie ma granic!”

Dodaj komentarz