Miedź w oświetleniu! Lampy, które zachwycają swoim nowoczesnym designem


Miedź! Wnętrzarski hit, który zachwyca już od kilku sezonów i cały czas pozostaje na topie. Za co pokochaliśmy ten piękny metal i dlaczego tak doskonale sprawdza się on w oświetleniu? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w tym tekście. Czy warto mieć miedź? Sprawdźmy.

Miedź niejedno ma imię

Warto zacząć od tego, że miedź miedzi nierówna. I bardzo dobrze! dzięki temu, że ma ona niezliczoną ilość odcieni, każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Od luksusowych, niemal czysto złotych odcieni, poprzez miedź wpadającą w pomarańcz czy brąz na mocnej, niemal już czerwonej miedzi kończąc. Można wybierać także spośród wykończeń w połysku lub w macie, więc możliwości jest naprawdę dużo.

Piękna i uniwersalna zarazem

Oto pierwszy powód dla którego miedź tak często wybierana jest do współczesnych aranżacji. Po prostu pasuje ona do większości z nich. Mało tego, wzbogaca je i sprawia, że stają się bardziej wyraziste, oryginalne i wyjątkowe. Z czym można łączyć miedź? Oto kilka przykładów

Biel – niezwykle subtelny i delikatny duet. Jeśli w Twoim wnętrzu króluje biel, miedź to wybór idealny. Kilka metalowych elementów sprawi, że wnętrze stanie się bardziej wyraziste, ale też przytulne. Nie ma co ukrywać, biel sama w sobie może być nieco nijaka, a nawet zimna. W duecie z miedzią taki problem nie będzie miał miejsca. Miedziana lampa wisząca na białym tle sprawi, że wnętrze zachwyci każdego. Do białych aranżacji warto wybrać lampy o połyskującym wykończeniu, w ciepłym odcieniu miedzi wpadającym w czerwień.

Źródło https://ardant.pl/ 

Czerń – cudowne zestawienie, niezwykle szlachetne i eleganckie. Miedziane lampy na czarnym tle prezentują się niezwykle atrakcyjnie, jednocześnie wydobywając i podkreślając głębie czerni. Jest to duet dobry dla osób odważnych, które nie boją się eksperymentować. W takich aranżacjach nie należy się też bać przesady. Tutaj miedź doskonale odnajdzie się w towarzystwie. Warto wybrać kilka lamp i zamontować je zestawie. W takim wnętrzu sprawdzą się miedziane lampy w złotym odcieniu, tutaj możesz postawić też na ciekawe, designerskie kształty jak w lampie Beatrix.

Moc kolorów – tutaj także możesz wpisać miedziane lampy. Ten ciepły metal absolutnie nie boi się kolorów, zarówno tych pastelowych (z którymi wygląda wspaniale), jak i tych mocnych, które stanowią wyrazisty element aranżacji. Doskonały duet tworzy z soczystą zielenią, turkusem, a także z soczystymi odcieniami pomarańczowego. W takim zestawieniu kolorów warto postawić na lampy skromne w wyrazie. Proste kształty i minimalistyczny design, tak jak w przypadku lampy Ball lub Cohen.

Miedziane światło – ciepłe i przyjemne

To niekwestionowana zaleta miedzianych lamp. Ich ciepły kolor odbija refleksy świetlne sprawiając, że stają się one ciepłe i przyjemne w odbiorze. Pomieszczenie oświetlone miedzianymi lampami jest niezwykle przytulne i nastrojowe

Zamów oryginalne lampy na Ardant.pl

To także wspaniały zamiennik klasycznych, złotych lamp, które w nowoczesnych aranżacjach mogą wydawać się zbyt wyrafinowane. Miedź jest nieco bardziej stonowana od złota, ale też przyjemniejsza w odbiorze niż lampy srebrne czy chromowane. Jednym słowem, to wybór idealny. Nic więc dziwnego, że tak mocno się u nas zadomowił. Według nas, może zostać tu jak najdłużej.

Dodaj komentarz