Michał Szpak na Poznańskich Dniach Rodziny (ZDJĘCIA)


W sobotę zainaugurowano Poznańskie Dni Rodziny. Tegoroczną edycję rozpoczął piknik rodzinny na Łęgach Dębińskich połączony z koncertem Michała Szpaka. Zobacz zdjęcia.

Najbliższe 22 dni w Poznaniu wypełnione będą spotkaniami, warsztatami i koncertami dla dzieci, rodziców i seniorów.

– Dla władz miasta Poznania każda rodzina jest bardzo ważna – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Dotyczy to wszystkich jej członków – od najmłodszego do najstarszego. Chcemy, aby każdy poznaniak czuł się w naszym mieście dobrze.

Podczas pikniku rodzinnego można było obejrzeć m.in. spektakl Teatru Fuzja, pokaz grupy akrobatycznej Everest Productions, posłuchać koncertów Carli Fernandes i zespołu Kraków Street Band. Na terenie imprezy przygotowano zajęcia sportowe, plastyczne i pokazy ratownictwa medycznego oraz straży pożarnej.

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania oraz Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania symbolicznie przekazali klucz do miasta najliczniejszej poznańskiej rodzinie. Na zakończenie pikniku na scenie wystąpił Michał Szpak. Teren całej imprezy dostosowany był do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a wszystko, co działo się na scenie, tłumaczone było na język migowy.

Poznańskie Dni Rodziny to ponad 300 wydarzeń, a wśród nich m.in. warsztaty artystyczne i kulinarne, wycieczki z przewodnikiem i gry miejskie przygotowane dla rodzin. Oprócz różnego rodzaju gier i zabaw nie zapomniano także o ofercie edukacyjnej.

– Chcemy zapewnić rodzinom zarówno rozrywkę, jak i możliwość poszerzenia wiedzy. Odbędą się wykłady i bezpłatne konsultacje dla osób jąkających się. Będzie też okazja do wykonania profilaktycznych badań laboratoryjnych – podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Już 26 maja na placu przed Katedrą Poznańską na Ostrowie Tumskim odbędzie się Festyn Zdrowotny organizowany we współpracy z poznańskim oddziałem Caritas. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz konsultacji zdrowotnych ze specjalistami.

To jednak nie koniec edukacyjnych wydarzeń. 15 maja odbędzie się konferencja organizowana przez miasto wspólnie z Uniwersytetem SWPS i Kliniką Uniwersytetu SWPS: „O dzieciach i nastolatkach w kontekście ich rozwoju i relacji z rodzicami”. Wykłady poprowadzą psychologowie, pedagodzy i psychoterapeuci, którzy opowiedzą uczestnikom konferencji m.in. o kształtowaniu poczucia własnej wartości u dziecka, stosowaniu systemu kar i nagród, czy wyznaczaniu granic i budowaniu więzi z nastolatkami. Na wykład obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie Uniwersytetu SWPS.

Obchody Dnia Dziecka rozpoczną się w Poznaniu już 31 maja – wtedy odbędzie się sesja Dziecięcej Rady Miasta, a 1 czerwca Poznańskie Dni Rodziny oficjalnie zakończy Poznańska Parada Pokoleń. W samo południe spod ratusza na Starym Rynku barwny korowód wyruszy na plac Wolności, gdzie od godz. 12.30 na wszystkich będą czekały liczne warsztaty i koncerty. Podczas finału o godz. 17.00 wystąpi Mieczysław Szcześniak.

Cały program Poznańskich Dni Rodziny można znaleźć na stronie www.poznan.pl. WD

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz