Miasto Poznań i policja walczą z zanieczyszczeniami powietrza


Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania i Mariusz Wiśniewski, jego zastępca, przekazali policji samochód dla Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. Nowe auto pozwoli mundurowym skuteczniej wyłapywać kierowców, którzy zanieczyszczają powietrze w mieście.

Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się dzisiaj na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Kluczyki do specjalistycznego Forda Transita wręczył komendantowi policji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na tym, by redukować zanieczyszczenia powietrza związane ze spalaniem węgla w kopciuchach i widzimy już, że to przynosi efekty – podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Analizy wykazują jednak, że proporcje się zmieniają i udział zanieczyszczeń związanych z transportem rośnie. Widzimy więc konieczność eliminowania z ruchu tych samochodów, które nie spełniają norm. Dzięki wspólnej inwestycji policji i urzędu miasta poznańscy mundurowi będą dysponować narzędziem, które pozwoli to robić.

Nowy samochód miasto Poznań dofinansowało kwotą 150 tys. zł, drugie tyle dołożyła Komenda Główna Policji. Samochód pomoże walczyć z tzw. smogiem fotochemicznym, czyli zanieczyszczeniami powietrza, które pojawiają się głównie latem i powstają ze spalin samochodowych, zawierających tlenek węgla, tlenki azotu i węglowodory.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz