Metamorfoza Teatru Muzycznego


Z dyrektorem Teatru Muzycznego Przemysławem Kieliszewskim o metamorfozie, repertuarze i przyszłości rozmawia Sławomir Lechna.

 

Teatr-Muzyczny

Aktorzy Teatru Muzycznego w spektaklu „Mayday” z dyrektorem Przemysławem Kieliszewskim (drugi od prawej).

– Teatr Muzyczny przechodzi  znaczną metamorfozę. Nie tylko repertuarową, ale także wizualną. Czy wraz z przeprowadzanym teraz remontem zniknęła nadzieja na planowaną już od dawna przeprowadzkę?

– Cały czas pracujemy nad kwestią zmiany siedziby, ale ponieważ nie jest to projekt do realizacji w krótkim czasie, intensyfikujemy także inne prace. Chcemy przywrócić Teatr Muzyczny Poznaniowi i to w najlepszym z możliwych wydań. Z uwagi na komfort widzów postanowiliśmy już teraz wyremontować możliwie niewielkimi, własnymi nakładami dotychczasowy obiekt.

– Co zatem się zmieni?

– Wymieniliśmy fotele na nowe, prawdopodobnie najwygodniejsze w całym mieście! Powiększyliśmy przy tym widownię o 25 miejsc oraz dostosowaliśmy do wymogów osób niepełnosprawnych. Będzie nowe logo Teatru, którego odsłona nastąpi podczas koncertu 31 sierpnia. Od lata prowadzimy już internetową sprzedaż biletów na wszystkie spektakle. Jestem pewien, że naszej wiernej publiczności na pewno spodobają się nowe wnętrza, profesjonalna, uśmiechnięta obsługa i bogaty repertuar. Wierzymy, że przyciągniemy także nowych odbiorców, którzy dotąd nie mieli okazji do nas zajrzeć.

– Czy Teatr Muzyczny ma jakąś propozycję dla widzów na lato?

– Tak –  występujemy na scenach zewnętrznych, wchodząc w różne przestrzenie życia publicznego. Jesteśmy z Wielkopolanami stale! W ostatnich dniach widzowie chwalili koncerty inaugurujące Polską Akademię Gitary organizowane w gnieźnieńskiej archikatedrze i w Auli UAM, w których zagrała orkiestra naszego teatru. A 31 sierpnia, w Auli UAM odbędzie się wydarzenie, na którym po prostu trzeba być – Koncert na pożegnanie lata, którego kierownictwo muzyczne objął dyrygent José Maria Florêncio. Usłyszymy największe przeboje operetkowe i musicalowe w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry naszego teatru, a także gości i laureatów Turnieju Głosów „I love Mozart!”. Bilety są dostępne w kasie teatru, sprzedaży on-line na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl i Bilety24.pl. Jest jeszcze trochę wejściówek, które można otrzymać w mediach. Ale zapraszamy również do doglądania koncertu na telebimie przed aulą oraz – w późniejszym terminie – za pośrednictwem telewizji WTK.

– A jakie przedstawienia będziemy mogli zobaczyć w nowym sezonie?

– Na początek proponujemy widzom dwa przedstawienia– spektakl „Księżniczka Czardasza” oraz komedię „Mayday”. 12 października przywitamy gości na premierze „Orfeusza w piekle” Jakuba Offenbacha, w reżyserii Artura Hofmana, z kierownikiem muzycznym Markiem Mosiem, która na pewno zaskoczy widzów. Planujemy także serię koncertów: 28. 09. „Tango Anioła” z septetem Wiesława Prządki, 3.10 występ Nigela Kenneydy’ego w Auli UAM, 20.10. premierę płyty Anity Lipnickiej, a na koniec grudnia „Johann Strauss Gala”. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszym repertuarem. Naszym zamiarem jest dostarczenie widzom dobrej rozrywki. Z pewnością w znajdziecie tu Państwo coś dla siebie!

Rozmawiał Sławomir Lechna

Fot. Teatr Muzyczny

O „Koncercie na pożegnanie lata” czytaj tutaj.

 

Dodaj komentarz