Mercure Fashion Night & Polska Akademia Mody (ZDJĘCIA)


Za nami kolejna odsłona Mercure Fashion Night, tym razem we współpracy z Polską Akademią Mody. Uroczysta gala odbyła się w hotelu Mercure Poznań Centrum, a poprowadziła ją Karolina Szostak – znana prezenterka telewizyjna. Wydarzenie swoją obecnością uświetniła Teresa Rosati, jedna z najlepszych polskich kreatorek mody.

6. września w Hotelu Mercure Poznań Centrum spotkały się osobowości ze świata kultury, sztuki, biznesu i mody, aby wspólnie uczestniczyć w pokazach najnowszych kolekcji oraz wręczeniu statuetek dla najzdolniejszych polskich projektantów i kreatorów.
Wielką galę mody Mercure Fashion Night rozpoczęła Karolina Szostak od przywitania zgromadzonych gości i przedstawienia historii marki. Na scenie pojawił się również dyrektor Hotelu Mercure Poznań Centrum Sebastian Marona, który opowiedział o idei marki Mercure.

– Głównym celem sieci Mercure jest łączenie mody i hotelarstwa oraz zapewnianie gościom usług najwyższej jakości. Dzisiejszy wieczór pokazuje, że udaje nam się to znakomicie – zaznaczył. Istotnym punktem Mercure Fashion Night było wystąpienie wiceprezesa Polskiej Akademii Mody, Dominika Górnego, który poprowadził prezentację pokazów oraz galę wręczenia nagród dla najlepszych projektantów i projektantek.

Nagrody rozdane
Podczas Mercure Fashion Night można było podziwiać kolekcje polskich kreatorów mody. Wśród wyróżnionych za sukcesy modowe znaleźli się m.in. Magdalena Arłukiewicz i Aleksander Gliwiński (nagroda: Złota Pętelka), Justyna Goźlińska i Arkadiusz Podgórzak (nagroda: Srebrna Pętelka) oraz Magdalena Hanna Bieńkowska (nagroda: Super Złota Pętelka). Statuetkę Super Złotej Pętelki za swoje kolekcje otrzymały również ikony wielkiej mody i ponadczasowego stylu – Teresa Rosati i Eva Minge.  W kategorii Kreator 2017 – Nadzieja Mody nagrodę otrzymała Ewa Bednarska, jedna z najbardziej obiecujących młodych projektantek.
Mercure Fashion Night
MERCURE FASHION NIGHT to seria ekskluzywnych wydarzeń modowych organizowanych
we współpracy z polskimi projektantami. Ideą wydarzenia jest przedstawienie artystów, których twórczość dowodzi, że moda jest ponadczasową sztuką użytkową i może wpisać się w hotelowy design. Mercure Fashion Night to wyjątkowa okazja, by zapoznać się z kolekcjami polskich kreatorów mody, a także odwiedzić stylowe wnętrza hoteli Mercure.

Zdjęcia Hieronim Dymalski i materiały prasowe

Dodaj komentarz