Mateusz Gamrot zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem


Niepokonany mistrz KSW w kategorii lekkiej Matusz Gamrot zmierzy się 1 grudnia z japońskim arcymistrzem parteru i byłym czempionem w wadze piórkowej Kleberem Koike Erbstem. Stawką pojedynku, do którego dojdzie na KSW 46 w Arena Gliwice, będzie pas kategorii piórkowej.

Walką wieczoru gali KSW 46 będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem, a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Khalidovem. Japończyk o brazylijskich korzeniach ma na koncie serię 6 wygranych. Niesamowity grappler w KSW uległ jedynie Arturowi Sowińskiemu w starciu mistrzowskim na gali KSW 33, ale podczas KSW 41 pomścił tę porażkę. Była to też jedyna przegrana byłego czempiona kategorii piórkowej w ostatnich 21 walkach.

Przypomnijmy, że na KSW 44 Kleber Koike miał skrzyżować rękawice z Marcinem Wrzoskiem, ale z powodu kontuzji łódzki Shark wycofał się z boju. W miejsce „Polskiego Zombie” do klatki z 28-latkiem wszedł Marian Ziółkowski. Zawodnik Bonsai Jiu-Jitsu zaprezentował po raz kolejny swoje nieprawdopodobne umiejętności parterowe i zmusił „Golden Boya” do odklepania balachy pod koniec pierwszej odsłony. Teraz genialny Japończyk stanie do walki o pas, który utracił po tym, jak nie zrobił wagi przed pojedynkiem z „Kornikiem” w grudniu 2017 roku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz