Marszałek protestuje: „To nikczemna próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami!”


Przemówienie wojewody Zbigniewa Hoffmanna  wygłoszone w dniu Święta Niepodległości na placu Wolności w Poznaniu wywołało dziś reakcję marszałka Marka Woźniaka.

 

-Stanowczo protestuję przeciwko użyciu przez Pana Wojewodę Zbigniewa Hoffmanna – podczas przemówienia w dniu 11 listopada na pl. Wolności w Poznaniu – słów „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków” – napisał marszałek, Marek Woźniak w nadesłanym do naszej redakcji oświadczeniu. – To nikczemna próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami! Od lat uczestniczę (niektóre również organizuję) w wielu patriotycznych uroczystościach, z największym szacunkiem odnoszących się do bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny i nie spotkałem się z rzekomym obowiązywaniem „zasady niszczenia pamięci historycznej Polaków”, jak chce to pamiętać Pan Wojewoda.

Również uroczystości Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, pod przewodnictwem Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka, jeśli różniły się od obecnych, to tylko brakiem tzw. „apelu smoleńskiego”. Najwyższy szacunek dla Bohaterów był okazywany w Wielkopolsce przed rządami PiS i będzie okazywany po ich zakończeniu, więc apeluję o więcej pokory w ocenie własnych działań!

Czytaj także:

Sześć godzin później Urząd Marszałkowski wysłał „suplement” do oświadczenia.

Nieprawdziwe oskarżenia marszałka? Wojewoda odpowiada

 

 

Dodaj komentarz