Marsz dla Życia przeszedł ulicami Poznania


Kilka tysięcy osób wzięło udział w Marszu dla Życia, który w niedzielne popołudnie przeszedł ulicami Poznania. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Masz mnie”.

 

– Pragniemy pokazać poznaniakom jak wiele organizacji pomagających innym osobom działa w naszym mieście. Dzięki temu mieszkańcy mogą być pewni, że bez względu na swoją sytuację mogą liczyć na innych albo samemu włączyć się w pomoc – mówił ks. Tomasz Brussy, asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Marsz dla Życia tradycyjnie poprzedził festyn rodzinny na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. malowanie twarzy i puszczanie dużych baniek. Na scenie została wykonana piosenka pod tytułem „Masz mnie” napisana specjalnie z myślą o tegorocznej edycji Marszu.

Swój finał miała 6. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka.

-Dzięki ofiarności Wielkopolan w tym roku zebraliśmy ok. 22 tys. pieluch. Akcja miała miejsce nie tylko w Poznaniu, ale wesprzeć ją można było m.in. w Lesznie, Rawiczu, Opalenicy czy Szamotułach. Dary zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Siostry Serafitki w Poznaniu i potrzebujących rodzin – podsumowała Dominika Gubańska z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia już po raz szósty podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Zdjęcie: P. Rogal

Dodaj komentarz