Marian Toporski nowym trenerem Olimpii Poznań


Olimpia Poznań po awansie do rozgrywek Klasy Okręgowej podjęła decyzję, że w sezonie 2018/2019 Dariusz Gajowiecki nie będzie pełnił funkcji trenera, a na tym stanowisku zastąpił go Marian Toporski. Nowy sezon rozpocznie się w weekend 18-19 sierpnia.

Działacze Olimpii Poznań zdecydowali się w przerwie letniej zmienić trenera pierwszego zespołu. Osiągnięto porozumienie z Marianem Toporskim, który ma już za sobą pierwszy trening z piłkarzami Olimpii Poznań. Toporski jako trener prowadził zespoły: Wełna Skoki, Zieloni Lubosz czy Wełna Skoki i grał w barwach Olimpii w ekstraklasie.

–  Nie ukrywam, że celem jest awans do Ligi Międzyokręgowej. Ma to się również wiązać z równomiernym rozwojem drużyny, a co za tym idzie dalsze awanse do wyższych klas rozgrywkowych. Będziemy na pewno starali się to robić jak najsprawniej i jak najszybciej – przyznał nowy szkoleniowiec Olimpii Poznań.

Wiadomo już, że Olimpia już 18 sierpnia zainauguruje zmagania w Klasie Okręgowej, a szczegółowy terminarz zostanie opublikowany wkrótce. Wszystkie mecze odbędą się wyłącznie w weekendy, a zakończenie rundy jesiennej zaplanowano na 11 listopada. Wiosenna seria zacznie się natomiast 23 marca i potrwa do 16 czerwca.

Przypomnijmy, że trener Dariusz Gajowiecki prowadził zespół Olimpii Poznań od początku istnienia Internetowego Klubu Piłkarskiego. W swoim pierwszym sezonie bez najmniejszych problemów wygrał rozgrywki klasy B, deklasując resztę stawki. Olimpia ostatni sezon spędziła w klasie A, zajmując drugą pozycję, zaraz za Czarnymi Czerniejewo. Reorganizacja rozgrywek umożliwiła poznaniakom awansować do Klasy Okręgowej.

POLECAMY MATERIAŁY:

GKS Dopiewo przygotowuje się do Ligi Międzyokręgowej

Tomasz Chojnicki nowym trenerem GKS Dopiewo

Składy IV ligi i nowych Lig Międzyokręgowych zatwierdzone

 

3 komentarze

  1. swojak pisze:

    Maniek mówiłeś coś o awansach. Co powiesz o obecnej sytuacji ?

  2. jarocks pisze:

    Olimpia to czarna historia Poznania. Na poziomie amatorskim ma moje poparcie.

  3. Michał pisze:

    Olimpii życzę kolejnego awansu w sezonie 18/19.

Dodaj komentarz