Marek Kondrat otworzył swój nowy sklep winiarski na Jeżycach


Marek Kondrat oficjalnie otworzył w Poznaniu swój nowy sklep winiarski na Jeżycach. Sobotnie spotkanie z aktorem było okazją do rozmowy o jego pasji, wiedzy, ulubionych smakach i planach.

Sklep Kondrat Wina Wybrane przy ul. Polnej 7 to nowe miejsce na poznańskiej mapie dobrego smaku. Wszystkie wina w kolekcji zostały wybrane przez znanego aktora w trakcie jego podróży po świecie. W ofercie można znaleźć produkty znanych producentów, jak również prawdziwe perełki z niewielkich lokalnych winnic, za którymi stoją lata rodzinnej tradycji. Ciekawym uzupełnieniem są propozycje biologiczne czy biodynamiczne. Ceny są przystępne – w przypadku przeważającej liczby win, wynoszą w granicach 25-50 złotych za butelkę.

Naszym celem jest upowszechnianie kultury picia wina i jego naturalnych kontekstów. Chcemy przekonywać mieszkańców Poznania, że dobre wino to takie, które nam smakuje, a co ważne, nie musi kosztować fortuny. Będziemy ich zachęcać do poszukiwania własnego smaku, eksperymentowania, poznawana historii wina na nowo. A to wszystko w sposób atrakcyjny, zrozumiały i przystępny. To coś, czego w Poznaniu jeszcze nie było – mówi Marek Kondrat, który rozwija sieć sklepów franczyzowych Kondrat Wina Wybrane.

Lokal spełnia wymagania zarówno amatorów wina, jak i osób stawiających pierwsze kroki w tym świecie. Goście mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanej obsługi, która udziela wsparcia w odnalezieniu własnego gustu i rozpoznaniu trunku odpowiedniego do danej okazji. A jest w czym wybierać – oferta sklepu to aż 250 gatunków. Wśród nich są etykiety z Argentyny, Australii, Austrii, Bułgarii, Chile, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Portugalii, RPA, Węgier i Włoch – w sumie 14 krajów.

W ofercie znajdują się również akcesoria winiarskie, kieliszki, książki Marka Kondrata oraz ekologiczne czekolady z Austrii, które podkreślają smak wina i są jego idealnym uzupełnieniem. Właściciele organizować będą tutaj też degustacje i spotkania edukacyjne. Jak przewidują, chętnych nie zabraknie.

Miłośników win cały czas przybywa i to takich, którzy chcą zgłębić ich temat, poznać miejsca, z których pochodzą i ludzi, którzy je tworzą. To jakościowa zmiana – mówi Wojciech Trela, właściciel sklepu Kondrat Wina Wybrane w Poznaniu. – Poza tym zauważamy, że mieszkańcy Poznania wiedzą coraz więcej o winie, a ich wybory są bardziej świadome. Cieszymy się, że dzięki naszemu sklepowi, otrzymają nowe możliwości – dodaje.

Otwarcie poznańskiego punktu zbiegło się z piątą rocznicą działalności sieci Kondrat Wina Wybrane. Obecnie zrzesza ona osiem lokali, między innymi w Bydgoszczy, Katowicach, Przemyślu, Warszawie, Wrocławiu. W Krakowie, oprócz tradycyjnego sklepu, działa również bar winny BARaWINO. Wszystkie łączy idea promowania kultury picia wina i szeroko pojętej edukacji winiarskiej.

Fot. Maks Krybus i materiały prasowe

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

Dodaj komentarz