Kultura Dostępna: „Twój Vincent”


W poznańskim kinie Helios w czwartek odbędą się seanse w ramach cyklu Kultura Dostępna filmu „Twój Vincent”: godzina 13:00 i 18:00.

Tragiczna historia życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła.

„Twój Vincent” to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha, opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy, które znają i uwielbiają w zupełnie nowym wymiarze. Nowatorska technika animacji z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na potrzeby produkcji Stacji Roboczych Animacji Malarskiej (PAWS) po raz pierwszy pozwala na zastosowanie animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł van Gogha na ekran.

Mieliśmy dla Czytelników dwuosobowe zaproszenie na film „Twój Vincent” na wybrany seans. Konkurs trwał do 21 czerwca, do godz. 9. Laureatkę poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

Seans z cyklu Kultura Dostępna
Od lat: 12, Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Wlk. Brytania / Polska [2017]

Reżyseria

Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Scenariusz

Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Obsada

Saoirse Ronan, Aidan Turner, Eleanor Tomlinson.

Dodaj komentarz