Spektakl „Polka” w Auli Artis!


W sobotę, 24 marca, o godz. 20 w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl pt. „Polka” w reżyserii i dramaturgii Igora Gorzkowskiego, w choreografii Iwony Pasińskiej, z muzyką Zbigniewa Kozuba i w scenografii Andrzeja Grabowskiego.

Polka to wieloznaczne słowo – polka to taniec, forma muzyczna, Polka to kobieta. W spektaklu „Polka” wszystkie te odcienie semantyczne znajdują swoje odzwierciedlenie. Najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca ma formę kolażu, a jego fabularną strukturę wyznacza oś życia kobiety od narodzin do śmierci.

– Jaka jest Polka? Co robi? Czego nie robi? Co je na śniadanie? Czego nie zdążyła ? O czym marzy? O co się modli? Do kogo lub do czego? Czy jest namiętna? Na co czeka? – pytają twórcy spektaklu. W recenzji pt. „Smutna Polka” w nr. 7 „Polityki” Joanna Brych pisała o spektaklu, że „pierwszą w tym sezonie premierę Polskiego Teatru Tańca należy zaliczyć do jednych z najciekawszych propozycji naszej sceny tańca współczesnego ostatnich lat.”

Premiera „Polki” wpisała się w program Roku Bogów 2018 w Polskim Teatrze Tańca. Jego idea zogniskowana jest wokół polskich boskich spraw, postaci oraz symboliki. Rok Bogów jest częścią programu działalności Polskiego Teatru Tańca na lata 2016-2020, oddającego hasło „Polski/wielko-polski”, który ma zadanie gloryfikować polską sztukę.

Bilety na spektakl dostępne w cenie 40 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy) dostępne są na stronie www.bilety24.pl.

Dla Czytelników mieliśmy trzy dwuosobowe zaproszenia na sobotni spektakl. Konkurs został zakończony.

Zobacz także:

Mamy zaproszenie na spektakl „Gorycz”

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Fot. A. Grabowski

Dodaj komentarz