Mali Kresowianie w Poznaniu


Dwudziestoosobowa grupa dzieci z Ukrainy przyjechała do Poznania, gdzie spędza wakacje. W środę mali Kresowianie odwiedzili Urząd Miasta, gdzie przywitał je zastępca prezydenta Jędrzej Solarski i dyrektor Gabinetu Prezydenta Andrzej Białas.

 

Dzieci z okolic Lwowa poznają w Poznaniu polską kulturę i historię, także dzieje Wielkopolski. Były już w parku linowym, ogrodzie zoologicznym i w Bramie Poznania. Odwiedzą też Śrem, gdzie będą uczyć się jazdy konno i podstaw tenisa, a także Muzeum Rogala Marcińskiego i miejski Inea Stadion.

– Bardzo się cieszę, że jesteście w Poznaniu – mieście otwartym i gościnnym. Ufam, że przywieziecie do swoich domów miłe wspomnienia, tak jak ja przywiozłem z pobytu we Lwowie. Wiem, że część z Was zamieszkuje tamten rejon, byłem pod wielkim wrażeniem waszego miasta – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Młodzi Ukraińcy przez cały pobyt w Polsce mieszkają u goszczących je rodzin. Jednym poznaniaków, który przyjął gości z Ukrainy jest Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta.

– Dzieci z naszej polskiej szkoły w Jaworowie jechały tu 12 godzin, ale nawet tak daleko od domu spotkała je miłość i życzliwość. Mamy tu już przyjaciół i same miłe słowa kierujemy do poznaniaków – przekonuje Lilia Grasińska, opiekunka grupy.

Wypoczynek dla młodych Kresowian zorganizowała Fundacja Zbyszka Gryglasa. Goście zostaną w Poznaniu do 6 sierpnia.

Czytaj także

Wakacje małych Kresowian w Poznaniu

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

źródło poznan.pl

Dodaj komentarz