Małgorzata Ostrowska oczarowała dzieciaki


Dzisiaj w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im.W.Degi w Poznaniu, odbyło się otwarcie kolejnej Zaczytanej Biblioteki dla małych pacjentów. Było naprawdę bajkowo!
Miniony wtorek był wyjątkowym dniem na Oddziale Ortopedycznym. Fundacja Zaczytani.org w ramach swoich ogólnopolskich działań wspierających małych pacjentów i promujących czytelnictwo, otworzyła już 595 Zaczytaną Bibliotekę.
W ramach pierwszego spotkania z literaturą, wokalistka Małgorzata Ostrowska oczarowała dzieciaki czytając przygody Słonia Elmera, a Katarzyna Nawrocka przybliżyła gościom działalność Fundacji Zaczytani.org oraz jej owocną współpracę z przedsiębiorcami:
– Zaczytani.org to setki osób działających po to, by wspólnie inspirować i wyczarowywać uśmiechy na twarzach chorych dzieci, którym często trudno szybko wracać do zdrowia. Dzięki akcjom, prowadzonym przez nas i we współpracy z partnerami, takimi jak Provident, mali pacjenci mogą choć na krótko zapomnieć o chorobie, wchodząc do Zaczytanych Bibliotek.
Fundacja Zaczytani.org prowadzi działania promujące czytelnictwo w całej Polsce. Obecnie wdrażany jest szeroki program bajkoterapii, w który długoterminowo mogą zaangażować się również mieszkańcy Poznania. W ramach wolontariatu pracowniczego, ogromnym wsparciem dla Fundacji są działania firmy Provident.
 Z okazji 20-lecia działalności Providenta na polskim rynku zorganizowaliśmy we współpracy z Fundacją Zaczytani zbiórkę książek. Nasi pracownicy i doradcy klienta zebrali ponad 11 tys. woluminów. Zebrane książki przekazujemy szpitalom w dwudziestu miastach na terenie całej Polski. – mówi Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska –Dodatkowo firmowi wolontariusze po szkoleniu z bajkoterapii, odwiedzają i czytają małym pacjentom –dodaje Agnieszka Krajnik.
Mali pacjenci już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z książką. Dzięki Zaczytanej Bibliotece mają dostęp do literatury, jednak ta czytana na głos ma w sobie magię. Dołączmy do Zaczytanej społeczności i zdobywajmy dziecięce uśmiechy!

Dodaj komentarz