Maleje liczba osób objętych kwarantanną w Luboniu


Burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska poinformowała, że we wtorek w Luboniu było 46 osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie brak przypadków zakażenia koronawirusem w Luboniu.

– Na dzisiaj w Luboniu nie odnotowano żadnych osób zakażonych wirusem. 46 osób zamieszkałych pod 25 adresami jest objętych kwarantanną. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, gotowi do udzielania pomocy w zapewnieniu żywności oraz leków – informuje burmistrz, Małgorzata Machalska. W porównaniu z niedzielą jest to spadek o 4 osoby.

Władze Lubonia reaguje również na bieżąco na nowe zalecenia Kancelarii Premiera. Dzięki zainstalowanym w autobusach licznikom Miasto Luboń może stale monitorować liczbę pasażerów i zwiększać liczebność taboru tak, aby spełnić dodatkowe wymagania.

– Dlatego też wprowadzone zostaną podwójne przejazdy autobusów (2 autobusy tej samej linii o tej samej godzinie). I tak od dnia 25 marca poranne kursy linii 603 i 614 będą obsługiwane przez dwa autobusy ( linia 603 – 5:07, 5:47 i 6:27 z Łęczycy kier. Garbary; linia 614 – 5:40 z Krętej kier. Górczyn) – dodaje Machalska.

Jest to rozwiązanie tymczasowe, a po wymaganych konsultacjach z ZTM oraz po analizie kolejnych danych dot. ilości pasażerów, podjęte zostaną kolejne decyzje. Będą one polegać na zwiększeniu częstotliwości kursów komunikacji miejskiej w godzinach szczytu.

Wtorkowy raport o epidemii koronawirusa [live]

Przypomnijmy, żę koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem:

Dodaj komentarz