Makuszewski z asystą w kadrze


Asystą popisał się w meczu reprezentacji Polski z Kazachstanem Maciej Makuszewski. Dla pomocnika Kolejorza było to drugie spotkanie, jakie rozegrał w narodowych barwach.

27-letni piłkarz w miniony piątek zadebiutował w reprezentacji Polski. Wtedy pojawił się na boisku w drugiej połowie. Tym razem dostał szansę występu od początku spotkania, zmieniając w stosunku do poprzedniego meczu Jakuba Błaszczykowskiego. Już w 11. minucie spotkania „Maki” wykorzystał dobre podanie Macieja Rybusa, podał głową do Arkadiusza Milika, który wyprowadził Polaków na prowadzenie.

Makuszewski w poniedziałkowym starciu z Kazachstanem na boisku spędził 65. minut. Został zmieniony w drugiej połowie spotkania przez Błaszczykowskiego, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Podczas swojego premierowego zgrupowania w kadrze narodowej pomocnik Kolejorza zagrał łącznie przez 88 minut. W tym czasie udało mu się zanotować asystę – szóstą w trwającej kampanii.

Biało-czerwoni ostatecznie wygrali z Kazachstanem 3:0 i utrzymali się na prowadzeniu w tabeli grupy E eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Świata. Zespół trenera Adama Nawałki po ośmiu meczach mają na koncie dziewiętnaście punktów. Za ich plecami są Czarnogórcy i Duńczycy, którzy w trwających eliminacjach zdobyli po szesnaście punktów. Kolejne mecze kadra zagra w październiku z Armenią i Czarnogórą.

Fot. Roger Gorączniak

źródło www.lechpoznan.pl

 

Dodaj komentarz