Magia świąt, to Ty


O premierze singla „Magia Świąt, to Ty” rozmawiamy z Robertem Sadowskim – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym.  

– Sadowsky Music Group nie zwalnia – zaledwie przed miesiącem świat ujrzał teledysk do singla „Witaj w Key School”, który ma dość dużą oglądalność w sieci, a 20 listopada zaprosiliście na kolejną premierę, tym razem utworu pt. „Magia świąt, to Ty”. Skąd pomysł na taką piosenkę?

– Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy dla mnie czas. Uwielbiam projekty świąteczne, ponieważ zaczyna się nad nimi pracować na długo przed świątecznym szaleństwem (śmiech). Jakiś czas temu siedziałem przy kawie z Mirkiem Wdowczykiem, naszym reżyserem dźwięku u mnie w biurze. Mówię do Mirka, słuchaj, chcę zrobić piękny numer na święta, ale potrzebuję dobrego tekstu. Mirek na to, to dlaczego nie zadzwonisz do Marty Cugier. Chwyciłem od razu za telefon, dzwonię do Marty, a tam głos w słuchawce „Robert, ja Ciebie przyciągnęłam myślami’. Mówię do niej, Marta, proszę Cię, napisz mi tekst do świątecznego singla. Marta na to: Robert – z przyjemnością. Uznałem, że skoro tak szybko się zgodziła to poproszę ją o to, by jeszcze zaśpiewała w tym utworze. Kilka dni później spotkaliśmy się prywatnie u mnie w domu, Marta przyjechała z gotowym tekstem, Grzesiu usiadł do fortepianu i po chwili utwór był gotowy. Później ja dopisałem część utworu i oto jest (śmiech).

– Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak to nie kto inny jak legendarny zespół Lombard, jak doszło do Waszej współpracy?
– Marta i Grzegorz to przede wszystkim cudowni ludzie i nasi przyjaciele. To ludzie, których bardzo sobie cenię. To prywatnie również fantastyczna para. Poznaliśmy się dzięki Mirkowi Wdowczykowi, który od wielu lat jest realizatorem zespołu Lombard, a od 3 lat jest realizatorem wszystkich projektów muzycznych, które wychodzą spod skrzydeł Sadowsky Music Group. Zespół Lombard w październiku 2019 roku swoim fantastycznym koncertem otwierał salon muzyczny Key Store w Przeźmierowie. Od początku naszej znajomości poczuliśmy, że musimy kiedyś zrobić coś muzycznego razem, teraz nadszedł ten czas.
– Oprócz doskonałej Marty Cugier w utworze zaśpiewała również Agnieszka Sadowska, prywatnie pana żona… Jak się wspólnie pracowało?
– (Śmiech) Praca z Agnieszką nie jest dla mnie czymś nowym. Pracujemy ze sobą od 19 lat, czyli sporo czasu. Niezależnie od tego czy pracujemy przy projektach muzycznych czy pracujemy ze sobą w naszych firmach zawsze doskonale się uzupełniamy i rozumiemy. Może to niewiarygodne, ale chyba jeszcze nigdy nie poróżniliśmy się w pracy. Uwielbiam pracować z moją żoną, bo to wyjątkowo zdolna dziewczyna. Bardzo się cieszę, że Agnieszka zaśpiewała w tym utworze, chociaż tak naprawdę był to pomysł Marty Cugier. Byłem ciekaw co wyjdzie z połączenia Marty –  wokalistki rockowej z ciepłym i delikatnym wokalem Agnieszki. Połączenie tych światów dało niezwykłą magię. Cały ten projekt jest magiczny. Dla mnie osobiście praca z Agnieszką przy projekcie świątecznym jest niezwykle osobista, ponieważ nasza wspólna droga zaczęła się 19 lat temu właśnie od świątecznego projektu. W roku 2001 produkowałem świąteczną płytę, na której Agnieszka śpiewała.
  W utworze śpiewa Marta Cugier, Agnieszka Sadowska, a na fortepianach zagrał Pan razem z Grzegorzem Stróżniakiem (Lombard). Kogo możemy tam jeszcze usłyszeć?
– W utworze zagrał jeszcze kwartet smyczkowy w wykonaniu czterech zdolnych dziewczyn, czyli 4te Quartet w składzie: Weronika Janik-Kurek (I skrzypce), Małgorzata Musidlak (II skrzypce), Karolina Urbaniak (altówka), Aleksandra Awtuszewska (wiolonczela).

Do piosenki powstał teledysk, kto był jego reżyserem, kto występuje, gdzie były realizowane zdjęcia?
– Reżyserem teledysku jest Maciek Motylewski, niezwykle zdolna postać, z którą pracujemy od pewnego czasu. Teledysk do „Magii świąt” jest troszkę bardziej złożony, opowiada 3 różne historie. Zdjęcia trwały kilka dni i kręciliśmy to głównie wokół lokacji poznańskich. Świetną pracę wykonali aktorzy: Tosia Kocurek z tatą Michałem Kocurek, Jolanta Wróblewska, Lech Piasecki, Paweł Otto, Weronika Grenda i Kuba Jóźwiak.

– Singiel jest zapowiedzią świątecznego projektu. Zdradzi Pan troszeczkę swoje plany?
– Jak już powiedziałem, kocham święta, to dla mnie wyjątkowy czas, w przyszłym roku planuję zrobić coś wyjątkowego, ale nie chcę zdradzać do końca co to będzie. Na pewno tradycją moją zostanie na dłużej, aby co roku wypuścić coś na
święta Bożego Narodzenia (śmiech).

– Co jeszcze planuje na 2021 rok Sadowsky Music Group?
– Ten trudny dla nas muzyków rok 2020 ma też dobre strony. To dla mnie niezwykle twórczy czas. W tym roku napisałem kilka kompozycji, których premiera planowana jest na 2021 rok. Już w styczniu powinien pojawić się kolejny singiel z pod skrzydeł Sadowsky Music Group.

– Na koniec muszę zadać to pytanie: czym dla Pana jest magia świąt? – Magia świąt osobiście dla mnie jest w pewnym sensie sensem życia. Może to dziwnie brzmi, ale tak jest. Czekam na ten czas co roku od Nowego Roku. Czuję wewnętrzną potrzebę zrobienia czegoś wyjątkowego wokół świąt.
Magia świąt to dla mnie nasz zawsze kolorowy dom, a w nim moje córeczki, które czekają na pierwszą gwiazdkę, moja ZAWSZE uśmiechnięta żona, moja mama, która jest z nami podczas wigilii i zawsze się wzrusza, kiedy gramy i śpiewamy kolędy. Od tego roku moja magia świąt będzie miała szerszy wymiar. Zawsze będę myślał o ludziach, którzy pracowali przy singlu „Magia świąt, to Ty”, chcę, by te osoby były zawsze wokół mnie…

Czytaj także:

Witaj w Key School

Premiera singla „Witaj w Key School”

Key School szlifuje talenty

Grzegorz Stróżniak i Robert Sadowski na planie klipu „Magia świąt, to Ty”.

Fot. Wojciech Wrazowski, Łukasz Bukowski

 

 

5 komentarzy

  1. Eska pisze:

    Bardzo sentymentalna, aż chce się spędzić z rodziną i bliskimi święta. Przepiękna kompozycja

  2. Ania pisze:

    Cudowne – będę częściej słuchać, gdy będzie bliżej Świąt.

  3. Filip pisze:

    Piękna kolęda.

Dodaj komentarz