Magda Linette podpisała umowę z AZS Poznań


Magda Linette, tenisistka poznańskiego AZS-u, druga polska rakieta po wyczerpującym sezonie przyjechała do Poznania. Dzisiaj wzięła udział w konferencji prasowej, w której uczestniczyli także prezes AZS Poznań Tomasz Szponder oraz kierownik sekcji tenisa AZS Jacek Muzolf. Poznanianka podpisała podczas niej umowę z AZS i przez następny rok będzie bronić jego barw.

Magda Linette obecnie sklasyfikowana jest na 83 miejscu rankingu WTA (w lutym tego roku była już 55). Początek sezonu miała bardzo obiecujący. Po raz pierwszy w karierze dotarła do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Przegrała z Czeszką Denisą Alertową, ale wcześniej pokonała Darię Kasatkinę (obecnie Rosjanka jest w czołowej dziesiątce WTA). Pierwsze występy na twardych kortach w USA też napawały optymizmem. Później przyszedł kryzys. Generalnie w trakcie sezonu poznanianka osiągnęła jeszcze półfinał zawodów Nanchangu oraz ćwierćfinały imprez w Tajpej i Bogocie. Dotarła także do finału turnieju rangi challenger WTA w Bol.

Jest niedosyt, ale mimo wszystko jestem w setce, nie spadłam aż tak bardzo nisko i dalej kwalifikuję się do tych najważniejszych turniejów. To jest wciąż dobra pozycja wyjściowa, żeby dobrze zacząć kolejny rok. Mam nadzieję, że tak będzie – mówi poznanianka.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz