Magda Linette nadal tenisistką AZS Poznań


Magda Linette, tenisistka poznańskiego AZS, zakończyła sezon na bardzo dobrym 72. miejscu rankingu WTA. Dzisiaj podpisała umowę na kolejny rok z akademickim klubem. Poznanianka, która ma zapewniony start w turnieju głównym styczniowego wielkoszlemowego Australian Open, przygotowania do nowego sezonu rozpocznie wkrótce.

– Magda ma za sobą bardzo dobry sezon, odniosła sporo, a w turniejach najwyższej rangi na świecie miała okazję do rywalizacji z gwiazdami światowego tenisa – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jacek Muzolf, wiceprezes AZS Poznań i szef sekcji tenisowej. – W pamięci kibiców utkwiło kilka pojedynków, z których przypomnę ten o ¼ finału turnieju w chińskim Wuhan. Zmusiła w nim ówczesną liderkę rankingu WTA Hiszpankę Garbinie Muguruzę do walki o zwycięstwo w trzech setach. Jestem przekonany, że Magdę w 2018 roku stać na duży awans.

Warto też wspomnieć, że poznanianka w pierwszej rundzie tegorocznego wielkoszlemowego US Open zmierzła się na korcie głównym z ówczesną liderką rankingu WTA Czeszką Karoliną Pliskovą.

25-letnia poznanianka rozegrała także bardzo wyrównany mecz z legendą tenisa i zwyciężczynią pięciu turniejów Wielkiego Szlema, wielokrotną liderką rankingu WTA Marią Szarapovą i przegrała zaledwie 5:7, 3:6.

– Mecze z tenisistkami ze światowej czołówki dodają mi pewności siebie i to powinno przynieść efekt w przyszłości – przyznała Magda Linette. – Umiem walczyć i grać z takimi tenisistkami jak Muguruza czy z młodszą z sióstr Pliskowych, bo rywalizuję z nimi od 14. roku życia.

Przygotowania do nowego sezonu rozpocznie w połowie listopada. W sztabie szkoleniowym Linette nie dojdzie do żadnych zmian. Głównym trenerem jest Chorwat Izo Zunic, z osobą odpowiedzialną za przygotowanie fizyczne jego rodak Matka Jelic.

Fot. Roger Gorączniak

 

Dodaj komentarz