Luboń nadal bez przypadku zarażenia koronawirusem


Burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska poinformowała, że w niedzielę popołudniu w Luboniu było 68 osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie brak przypadków zakażenia koronawirusem w Luboniu.

– Na dzisiaj w Luboniu nie odnotowano żadnych osób zakażonych wirusem. 68 osób zamieszkałych pod 53 adresami jest objętych kwarantanną. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, gotowi do udzielania pomocy w zapewnieniu żywności, leków i środków higienicznych. Podawana codziennie liczba stanowi bilans osób, które skończyły kwarantannę i osób, które od dziś są nią objęte. Są to osoby zdrowe, objęte kwarantanną po powrocie z zagranicy oraz osoby, które miały lub podejrzewają, że miały kontakt z osobą zarażoną – informuje burmistrz, Małgorzata Machalska.

Od niedzieli lubońscy policjanci oprócz komunikatu w języku polskim nadają z radiowozu apel również w języku ukraińskim i rosyjskim z uwagi na mieszkających w Luboniu obywateli z Ukrainy.

Niedzielny raport o epidemii koronawirusa [live]

Przypomnijmy, że koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem:

Dodaj komentarz