Lotnisko Ławica: ubiegły rok był rekordowy!


Port Lotniczy Poznań – Ławica ma się, czym pochwalić. W 2018 r. lotnisko wykonało plan na 2,5 roku, a więc osiągnęło wynik, do którego spodziewano się dojść dopiero w 2020 r. W ubiegłym roku Ławica dołączyło do grona portów lotniczych obsługujących rocznie około 2,5 miliona pasażerów.


27 września 2018 r. poznański port lotniczy po raz pierwszy w historii, w ciągu jednego roku kalendarzowego obsłużył 2-milionowego pasażera. Łącznie, w 2018 r. z Ławicy wyleciało 2 217 584 osób, czyli o 1/3 więcej niż w 2017 roku.
– Mamy przyjemność ogłosić, że 2018 r. był rokiem absolutnych rekordów. Osiągnęliśmy dynamikę wzrostu na poziomie 33,6 proc. To nie tylko najlepszy wynik w Polsce, ale też jeden z najlepszych w Europie. Jeśli chodzi o porty lotnicze do 5 mln pasażerów, pod względem dynamiki wyprzedziło nas tylko jedno lotnisko, gruzińskie Kutaisi – mówi Mariusz Wiatrowski, prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Tak dobry wynik oznacza, że poznańskie lotnisko nie będzie musiało zwracać dofinansowania unijnego, które pozyskało na rozwój infrastruktury.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz