Prokuratura wydała list gończy za Arkadiuszem Ł. ps. Hoss


W piątek przed południem policjanci otrzymali z warszawskiego sądu nakaz doprowadzenia  do aresztu śledczego pomysłodawcy mechanizmu oszustwa „na wnuczka” – 49-letniego Arkadiusza Ł. ps. Hoss.

 

Pod wskazanym w nakazie  adresem policjanci zastali tylko  rodzinę Arkadiusza Ł. Ta zapewnia, że nie zna pobytu poszukiwanego mężczyzny. Funkcjonariusze wystąpili więc do warszawskiej prokuratury  o wydanie za poszukiwanym listu gończego. List gończy został wydany późnym popołudniem.

Przypomnijmy, na początku lutego  w ręce policjantów CBŚP z Warszawy wpadł pomysłodawca mechanizmu oszustwa „na wnuczka” – 49-letni Arkadiusz Ł. ps. Hoss. Mężczyzna pozostawał w zainteresowaniu policji kilku krajów. Policja austriacka wystawiła za nim europejski nakaz aresztowania, policja z Luksemburga – poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu. W Polsce podejrzany był o co najmniej 4 wyłudzenia pieniędzy na kwotę 1,4 mln złotych od starszych osób.

Funkcjonariusze CBŚP namierzyli Hossa w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. W momencie kiedy mężczyzna wychodził z bloku został zatrzymany. Nie stawiał oporu. Policjanci zabezpieczyli u niego zegarek wartości 40 tys. zł. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostały mu przestawione zarzuty oszustw mienia znacznej wartości. Za takie czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura chciała aresztowania mężczyzny, ale Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał, że w tej sprawie wystarczy 300 tys. zł kaucji oraz meldowanie się na komisariacie policji pięć razy w tygodniu. W minioną środę Arkadiusz Ł. sam zgłosił się na komisariacie Poznań-Jeżyce, ale od piątku unika już dozoru policyjnego.  Wczoraj warszawski sąd okręgowy uchylił decyzję sądu pierwszej instancji i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Dodaj komentarz