Linia autobusowa 64 wraca na stałą trasę


Od poniedziałku, 14 sierpnia otwarty zostanie przejazd w obu kierunkach na ulicy Kraszewskiego. W związku z tym autobusy linii nr 64 powrócą na stałą trasę.

Prace drogowe oraz torowo-sieciowe przeprowadza w rejonie ulic Kraszewskiego i Zwierzynieckiej inwestor, który przy ulicy Gajowej buduje osiedle Zajezdnia Poznań. Zmierzają one ku końcowi, a to oznacza, że na Kraszewskiego wracają autobusy linii nr 64.

Linia nr 64: PUSZKINA – … – Kościelna – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Szylinga – Matejki – … – KACZA

Natomiast otwarcie dla tramwajów torowisk na ulicach Zwierzynieckiej i Kraszewskiego planowane jest na koniec sierpnia. Będą tamtędy kursować tramwaje linii nr 2. W związku z toczącymi się pracami na torowisku na ul. Królowej Jadwigi, po otwarciu Zwierzynieckiej i Kraszewskiego tramwaje linii nr 2 nadal będą kursować częściowo zmienioną trasą (przez ulice: Towarową, Matyi, Wierzbięcice). Na obecnej trasie pozostaną także (do początku września) tramwaje linii nr 20 (które kursują obecnie w relacji Os. Sobieskiego- Ogrody). Więcej informacji o sytuacji na Jeżycach w materiale: Jeżyce przejezdne od 14 sierpnia (wystarczy kliknąć).

Trasa linii autobusowej numer 64:

oprac. tww, źródło: ZTM

Dodaj komentarz