Ligawa przy Bułgarskiej ruszyła pełną parą


Teren wokół Stadionu Miejskiego przy Bułgarskiej będzie tętnić sportowym życiem również zimą. Mieszkańcy Grunwaldu, Junikowa i Ławicy nie muszą już przemierzać całego miasta -€“ mają w końcu lodowisko u siebie.

Uroczyste otwarcie „Ligawy przy Bułgarskiej” zainaugurowała piątkowa impreza „Andrzejkowe ślizgi”. Organizatorzy zapewniają, że to dopiero początek atrakcji, jakie będą czekać na lodowisku. Ligawa w poznańskiej gwarze oznacza ślizgawkę. Oficjalnego otwarcia lodowiska dokonał prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Niespodzianką wieczoru był konkurs przeciągania liny na lodzie, w którym drużyna Prezydenta Poznania zmierzyła się z drużyną prezesa KKS Lech Poznań. Po dramatycznej walce zwycięsko z tej potyczki wyszła drużyna prezydenta. Po oficjalnym otwarciu, część gości udała się na mecz pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław, natomiast na tych, którzy zostali na lodowisku czekała andrzejkowa zabawa w rytmie największych hitów.

Nowo powstałe lodowisko przy Bułgarskiej ma powierzchnię 800 m2 i jest idealnym miejscem do jazdy zarówno dla amatorów jak i pasjonatów łyżwiarstwa. W weekendy w godzinach od 9:00-13:00 można korzystać ze specjalnie wydzielonej strefy dla dzieci. Na lodowisku można również wypożyczyć sprzęt i posilić się w punkcie gastronomicznym.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Konsorcjum Marcelin Management i Lech Poznań. Lodowisko powstało w odpowiedzi na głosy mieszkańców dzielnic Grunwald, Junikowo i Ławica, którzy podczas konsultacji społecznych prowadzonych przez klub zaproponowali stworzenie miejsca spotkań i aktywnego wypoczynku przy Stadionie Miejskim.

– Lodowisko powstało z myślą o mieszkańcach Poznania. Mamy nadzieję, że dzięki takim atrakcjom jak piątkowe przeciąganie liny, Ligawa przy Bułgarskiej stanie się miejscem fantastycznej zabawy dla całych rodzin – mówi Konrad Klecha, dyrektor operacji stadionowych KKS Lech Poznań S.A.

Godziny otwarcia lodowiska:

• Poniedziałek-piątek w godz. 15:00 do 21:30
• Weekendy w godz. 9:00 do 21:30,
• Ferie zimowe 14-27 stycznia, w godz. 9:00 do 22:30
• 25.12, 30.12 w godz. 9:00 21:30
• Sylwester od godz. 9:00 do 17:00, a w Nowy Rok w godz. 11:30 do 21:30.

Ceny biletów:

• Pojedyncze wejściówki: 8zł (6zł bilet ulgowy) za godz. w tygodniu i 10zł (7zł bilet ulgowy) w weekendy
• bilety rodzinne 2+1 w cenie 18 zł/godz. w tygodniu i 22zł/godz. w weekendy
• karnety na 10 wejść w cenie 50 zł (ulgowy) i 75 zł (normalny)

Dodaj komentarz