Legendarny Björn Borg na Poznań Open


Legendarny Björn Borg, lider rankingu ATP, zwycięzca 11. turniejów wielkoszlemowych, zdobywca Pucharu Davisa, uważany za jednego z najlepszych tenisistów w historii, przyjechał do Poznania.

Szwed gości w stolicy Wielkopolski przy okazji turnieju Poznań Open, w którym gra jego syn Leo, a zaprosił go Wojciech Fibak. To druga wizyta Borga w Poznaniu. Wcześniej, również skorzystał z zaproszenia Fibaka – w 1978 roku, kiedy w Arenie odbył się turniej charytatywny na rzecz szpitala dziecięcego, w którym grał także Holender Tom Okker.

– Nic się tu nie zmieniło – powiedział Björn Borg na początku konferencji prasowej zapytany o to co się zmieniło w Poznaniu w porównaniu z latami 70. – Żartuję, oczywiście – dodał. – Wszystko wygląda inaczej.
65-letni tenisista zapytany m.in. o to, czy film „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”, w którym przedstawiono go jako wyrachowanego, lodowatego człowieka bez uczuć, oddaje realia, powiedział, że jego wizerunek na potrzeby filmu różni się od tego rzeczywistego. – Kto mnie zna nie musi od razu pomyśleć, że to, co jest w filmie to prawda od początku do końca – mówi Borg. – Twórcy uznali, że takie przedstawienie mnie lepiej posłuży filmowi.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz