Lech – Żetysu 2:0. Zapis meczu

Lech Poznań w pierwszym meczu I rundy Ligi Europejskiej pokonał Żetysu Tałdykorgan 2:0 (0:0). Bramki zdobyli Murawski i Lovrencsics. Mecz rewanżowy odbędzie się za tydzień w Kazachstanie. To będzie prawdziwa wyprawa, aż pod granicę chińską. Mecz obserwowała w Poznaniu nadspodziewana liczba kibiców – ponad 20 tysięcy.

Czwartek godz. 20.00 Lech Poznań przy ul. Bułgarskiej rozpoczyna tegoroczną przygodę z pucharami europejskimi. w 1 rundzie zmierzy się z kazachskim zespołem Żetysu Tałdykorgan. Zapraszamy do śledzenia meldunków z meczu. Poinformujemy o najważniejszych wydarzeniach. To pierwsza taka relacja na naszej stronie. Trzymajmy więc kciuki za Lecha i… powodzenie relacji.

Składy:

Lech Poznań: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka – Drewniak – Lovrencsics, Krivets, Tonev – Ślusarski
Żetysu Tałdykorgan: Loginowskij – Mukanow, Mihajlov, Dautow, Djalović – Kostić, Dobrasinovic, Skorych – Junuzović, Mużykow – Belić

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (0:0)

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

85` Ostatnia zmiana w Lechu. Za Toneva wchodzi na boisko Kiełb.

76′ Dwie bardzo groźne sytuacje pod bramką Lecha. Jednak Kotorowski w jednej skutecznie interweniował, a w drugiej piłka poleciała obok bramki.

70` Podwójna zmiana w drużynie gości. Wchodzą na boisko Kumisbekov i Chshyotkin. Schodzą Junuzovic i Muzhikov.

65′ Pierwsza bramka Lovrencsicsa w barwach Lecha. Dośrodkowanie Ślusarskiego z lewej strony boiska i Węgier w barwach Lecha, kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę – bez przyjęcia piłki – podwyższa prowadzenie Kolejorza na 2:0.

62` Akcja Lovrencsicsa, który mijał rywali dryblingiem i spod linii końcowej boiska zagrał idealnie pod nogi Murawskiego. Reprezentantowi Polski nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do siatki Żetysu. 1:0 dla Lecha.

54` Druga zmiana w Lechu. Za Trałkę wchodzi na boisko Murawski. Zmiana wymuszona urazem.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. W drużynie Lecha Krivca zmienił Ubiparip

Koniec pierwszej połowy. Trener Rumak będzie miał sporo do powiedzenia swoim podopiecznym w szatni.

41` Z lewej strony bardzo ładnie dośrodkował piłkę Henriquez. Futbolówka w polu karnym odbija się od kolana Toneva, jednak powędrowała obok bramki.

Minęło 30 minut spotkania  Kazachski zespół jest bardzo dobrze ustawiony w obronie. Lechitom ciężko przedrzeć się pod pole karne gości. Do tego goście bardzo groźnie kontratakują.

23` Dobrasinovic fauluje Lovrencsicsa i ogląda żółtą kartkę.

12` Kostic fauluje Trałkę i ogląda żółtą kartkę.

1` Początek meczu I rundy LE, Lech Poznań – Żetysu Tałdykorgan. Grę rozpoczynają lechici.

Trackbacks for this post

1. […] runda Ligi Europy mecz w Poznaniu i na […]

2. […] Poznań w czwartek rozegra mecz rewanżowy z Żetysem. Początek o godzinie 14.00 polskiego czasu. Zwycięstwo w Poznaniu 2:0 powinno być wystarczającą zaliczką do awansu do II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. W […]