Lech zagra z Macedończykami w Lidze Europy


Drużynę prowadzoną przez Nenada Bjelicę czeka podróż do Macedonii, aby tam zmierzyć się z FK Pelister Bitola w ramach pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Europy.

http://naszglospoznanski.pl/wp-content/uploads/liga-europy.jpg

Największym osiągnięciem macedońskiego klubu jest zwyciężenie w Pucharze Macedonii w 2001 roku. Oprócz tego jeszcze dwukrotnie występował finale wcześniej wspomnianego pucharu, jednak nie udało się go wtedy zdobyć. Klub z Bitoli miał niemałe perypetie finansowe i w 2003 roku został zdegradowany, jednak nie na długo, bo już w 2005 za sprawą nowych właścicieli FK Pelister rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeżeli chodzi o doświadczenie klubu na arenie międzynarodowej jest ono nikłe. Jedynie w 2000 roku coś udało się Macedończykom osiągnąć. Wtedy to w Pucharze Intertoto doszli aż do trzeciej rundy, w której zatrzymała ich Celta Vigo. Rok później rywalizowali w kwalifikacjach do Pucharu UEFA, jednak Sant Gallen okazało się drużyną lepszą. FK Pelister ostatni raz grała na europejskich salonach dziewięć lat temu. W sezonie 2008/09 uległa w pierwszej rundzie kwalifikacji cypryjskiemu Apoelowi i od tamtego czasu próżno było szukać nazwy klubu z Bitoli wśród drużyn, które zakwalifikowały się do zmagań w europie.

Pierwszy mecz odbędzie się 29 czerwca w Poznaniu, natomiast rewanż 6 lipca na wyjeździe.

Legia Warszawa zagra z fińskim IFK Mariehamn w II rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Jagiellonia Białystok z gruzińskim Dinamem Batumi w I rundzie eliminacji Ligi Europy. W walce o Ligę Europy uczestniczy jeszcze Arka Gdynia, ale jako zdobywca Pucharu Polski do rywalizacji przystąpi dopiero w III rundzie.

Czytaj także:

Zespół z Norwegii albo Irlandii potencjalnym rywalem Kolejorza w drugiej rundzie eliminacji

Jevtić: – Trzeba dać sto procent na treningach

Nicklas Bärkroth na testach medycznych w Lechu Poznań

24 piłkarzy Lecha Poznań wyjedzie na zgrupowanie do Opalenicy

Łukasz Rabiega

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Łukasz Rabiega

Dodaj komentarz