Lech Poznań z nowym napastnikiem


Napastnik, o którym pisaliśmy kilka dni temu, Ołeksij Chobłenko przechodzi do Lecha Poznań. 23-latek pozytywnie przeszedł testy medyczne.

 

Chobłenko do Lecha dołączy na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu wedle wcześniejszych ustaleń z Czernomorcem Odessa. Przyjście Ukraińca   to krok poprzedzający odejście napastników Kolejorza – Denissa Rakelsa, a także Nickiego Bille Nielsena. Chobłenko to typ klasycznej dziewiątki. Bardzo często wraca się po piłkę w środkową strefę boiska. 23-letni napastnik jest bardzo szybki, jednak traci na zwrotności przez swój wzrost. Mierzy on bowiem 184 cm.  Gdybyśmy mieli go porównywać do piłkarza, który występował już w Lechu, śmiało można zestawić go z Łukaszem Teodorczykiem, który z podobnymi warunkami fizycznymi poruszał się po boisku w sposób praktycznie identyczny do tego, jak gra Chobłenko.

– Moje pierwsze wrażenia są świetnie – zaznacza sam zainteresowany. – Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie. Postaram się strzelić dla Lecha jak najwięcej bramek.  Wiem, że Lech jest znany ze swojej historii, a w Poznaniu są świetni kibice. To silny klub. Wierzę, że będę ważną częścią jego historii – dodaje.

Jeśli Lech po zakończeniu sezonu zdecyduje się na wykupienie piłkarza, ten zwiąże się z Kolejorzem trzyletnim kontraktem.

– To bardzo korzystne rozwiązanie, które świadczy o tym, że jego dotychczasowy klub jest przekonany o tym, że sprawdzi się w Lechu. Czornomoreć jest pewny, że Khoblenko poradzi się w Lechu. Jego klub miał inne oferty, a mimo to zdecydował się na podpisanie umowy z Lechem – zaznacza Rutkowski.

Khoblenko to trzeci piłkarz, który trafił do Lecha w zimowym oknie transferowym. Wcześniej umowami z Kolejorzem związali się Thomas Rogne oraz Piotr Tomasik.

Lech poszukuje jeszcze jednego napastnika, jednak w tym przypadku sprawa wydaje się być nieco bardziej skomplikowana, albowiem na celowniku Kolejorza jest kilku graczy i ciężko podać jakiekolwiek szczegóły. Najprawdopodobniej transferem drugiego napastnika kadra Lecha Poznań zostanie skompletowana.

 

Zdjęcie:  lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Dodaj komentarz