Lech z innymi koszulkami zagra z Ruchem


Podczas ligowego spotkania między Lechem Poznań, a Ruchem Chorzów poznaniacy wystąpią z innym nadrukiem, niż dotychczas. Logo STS zastąpi emblemat fundacji Sport Twoją Szansą, która jest inicjatywą wcześniej wspomnianego bukmachera.


Fundacja Sport Twoją Szansą początki działalności datuje na rok 2014. Przyczynia się ona do rozwoju polskiego sportu poprzez wspieranie materialne oraz merytoryczne osób, które posiadają talent do jego uprawiania. Instytucja od ponad trzech lat zdążyła pomóc wielu sportowcom oraz drużynom. Wśród podopiecznych fundacji jest m.in reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach czy Janusz Rocki, który był dwukrotnym srebrnym medalistą olimpijskim w Londynie oraz Rio de Janeiro.

– STS od lat wspiera polski sport sponsorując liczne kluby z wielu dyscyplin sportowych, a przede wszystkim reprezentację Polski w piłce nożnej. Prowadząc Fundację Sport Twoją Szansą zamierzamy efektywnie pomagać także osobom i mniejszym organizacjom, dla których sport jest pasją, ale z różnych powodów mają trudności w jej realizacji  – mówił na specjalnej konferencji prezes STS Mateusz Juroszek.

Prezes Klimczak znalazł zależność między działaniami Kolejorza, a STSu. Poznańska drużyna prowadzi projekt Lech Razem, którego głównym celem jest promocja zdrowego trybu życia połączona z aktywnością fizyczną. – Zachęcamy do uprawiania sportu i regularnego ruchu, koncentrujemy się na wykształcaniu prawidłowych nawyków przede wszystkim u najmłodszych poznaniaków i Wielkopolan. Włączenie się do inicjatywy Fundacji poszerza to spektrum o wsparcie dla profesjonalnego sportu, niekoniecznie tylko piłki nożnej, angażując nas na poziomie mecenatu w naszym regionie – dodaje prezes Kolejorza oraz członek Rady Honorowej Fundacji Sport Twoją Szansą.

Poza prezesem Klimczakiem w Radzie Honorowej Fundacji Sport Twoją Szansą zasiadają dziennikarze oraz sportowcy. Są to: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Michał Listkiewicz.

Fundacja przyjmuje wnioski o wsparcie od 19 kwietnia br. Następnie spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną projekty, które będą kwalifikowały się do udzielenia wsparcia. Zadecydują o tym m.in. członkowie Rady Honorowej, a w specjalnym głosowaniu to użytkownicy portalu STS.pl wybiorą przyszłych podopiecznych.

Więcej o fundacji: http://www.sporttwojaszansa.pl/fundacja-glowna

Nr konta Fundacji: 48 1140 1049 0000 4672 9600 1001

Łukasz Rabiega
Fot: lechpoznan.pl/fot. Michał Jakubowski, Roger Gorączniak i Materiały Prasowe STS

Dodaj komentarz