Lech vs. Górnik: czy Kolejorz sprawi sobie urodzinowy prezent?


Sytuacja Górnika w ligowej tabeli jest trudna, bowiem podopieczni Marcina Broszą, podobnie jak w zeszłym sezonie, są zmuszeni walczyć o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. W rundzie wiosennej zabrzanie zwyciężyli tylko dwa pojedynki.

– Górnik prezentuje dobry poziom piłkarski. Brak szacunku dla przeciwnika, czy zlekceważenie go prowadzi do naszej dekoncentracji. Zabrzanie mają w swoich szeregach reprezentantów, jest to interesujący zespół również biorąc pod uwagę finalizację akcji. Natomiast my będziemy starali się wykorzystać słabe strony rywala, ale także zwrócić uwagę na ich mocne strony. To jest niezwykle ważne biorąc pod uwagę strategię gry – przyznaje 61-latek.

Dla trenera Adama Nawałki mecz z Górnikiem będzie miał szczególny charakter. Zanim został selekcjonerem reprezentacji, spędził trzy lata w Zabrzu.

– Jest to dla mnie spotkanie sentymentalne. To właśnie w tym klubie doceniono mój wkład pracy poprzez wybranie mnie jako selekcjonera reprezentacji Polski. Bardzo miło wspominam ten czas pracy. Cieszył mnie etos pracy w Zabrzu, który był na najwyższy poziomie. Podobny jest właśnie w Poznaniu – kończy Adam Nawałka.

Mateusz Mamet

fot. Roger Gorączniak

Czytaj także:

Nowa odsłona lokomotywy na 97-lecie Lecha Poznań

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz