Triumf Lecha! (Wypowiedzi, Tabela)

Lech Poznań pokonał PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów w 66  minucie zdobył Bartosz Ślusarski.  Bohaterem spotkania był także Jakub Wilk, który krótko po pojawieniu się na boisku idealnie zagrał do Ślusarskiego. To było prawdziwe iście filmowe wejście… Wilka!

PGE GKS i Kolejorz z odmiennych pozycji przystępowały do poniedziałkowego pojedynku. Po trzech kolejkach poznaniacy mieli na koncie 7 pkt. i zajmowali trzecią pozycję w tabeli, którą z zerowym dorobkiem zamykał team z Bełchatowa.

Początek należał do lechitów i generalnie w pierwszej połowie Lech był nieco częściej w posiadaniu piłki, ale to gospodarze stworzyli najlepszą sytuację do strzelenia gola. W 19. minucie po akcji Kamila Kosowskiego i Łukasza Wrońskiego piłka trafiła do Miroslava Bozoka, który silnie strzelił obok Jasmina Buricia. Podopiecznych Mariusza Rumaka  od straty gola uratował słupek.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy w 61. minucie mieli kolejną dobrą okazję do zmiany wyniku. Tym razem gości od straty gola uratował Buric, który obronił silny strzał Pawła Buzały – byłego lechity. Przełomowym momentem okazało się wejście na boisko Jakuba Wilka. Po jego dośrodkowaniu  z lewej strony pola karnego Bartosz Ślusarski wygrał główkowy pojedynek z Mate Laciciem i pokonał Adama Stachowiaka.

W doliczonym czasie gry do dośrodkowania z rzutu wolnego pod bramkę rywali pobiegł nawet bramkarz Stachowiak. W szesnastce Kolejorza  doszło do sporego zamieszania, które zakończyło się  kontratakiem gości. Bramka belchatowian  była pusta, jednak akcję gości – przy ich protestach i dużym niezadowoleniu – przerwał sędzia, który odgwizdał faul Raula Gonzaleza na Ślusarskim. Za to zagranie obrońca gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę, a chwilę później arbiter zakończył mecz.

PGE GKS: Adam Stachowiak – Raul Gonzalez, Maciej Szmatiuk, Mate Lacic (88. Szymon Sawala), Adrian Basta – Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran, Miroslav Bozok, Kamil Wacławczyk (78. Alan Stulin), Kamil Kosowski – Łukasz Wroński (55. Paweł Buzała).

Lech: Jasmin Buric – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz (83. Luis Henriquez), Manuel Arboleda, Marcin Kamiński – Mateusz Możdżeń (62. Jakub Wilk), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Aleksander Tonew, Gergo Lovrencsics (78. Bartosz Bereszyński) – Bartosz Ślusarski.

Żółte kartki: PGE GKS: Grzegorz Baran, Alan Stulin; Lech: Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka, Hubert Wołąkiewicz.

Czerwona kartka: Raul Gonzalez

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: 2 400.

Powiedzieli po meczu:
Trener Lecha Mariusz Rumak:

– Na konferencji przedmeczowej mówiłem, że Bełchatów nie jest słabym zespołem i to się dzisiaj potwierdziło. Chwała moim zawodnikom, że jak wytrawny bokser potrafili znokautować rywala w odpowiednim momencie, a potem utrzymać wynik. GKS też miał swoje sytuacje, ale prawdziwą sztuką jest wygrać mecz, gdy wcale nie gra się dobrze – powiedział po meczu z GKS-em Bełchatów.

Trener GKS-u Bełchatów Kamil Kiereś:

– Jak się nie wykorzystuje sytuacji w meczu z takim rywalem to można narazić się na jeden celny strzał rywala i przegrać spotkanie. Tak się stało dzisiaj. Byliśmy częściej przy piłce, oddaliśmy więcej strzałów, ale po raz kolejny zawiodła skuteczność. Gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje to mogliśmy pokusić się o trzy punkty. Teraz to jednak tylko gdybanie – powiedział po meczu z Lechem Poznań.