Lech wygrał w Szczecinie 2:0

Lech Poznań wygrał w Szczecinie  z Pogonią 2:0 (1:0). Prowadzenie dla gości w 28 minucie zdobył Marcin Kamiński, na 2:0 w 49. minucie podwyższył Aleksandar Tonew. Kolejorz odniósł dziesiąte wyjazdowe zwycięstwo  z rzędu.

W porównaniu do ostatniego ligowego meczu z GKS-em Bełchatów, trener Mariusz Rumak dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Wracający po pauzie za kartki Rafał Murawski zajął miejsce Szymona Drewniaka. Natomiast w miejsce Karola Linettego na skrzydło desygnowany został Gergo Lovrencsics. Linetty pojawił się na boisku w 61 minucie, kiedy zastąpił Kaspera Hamalainena.

Dzięki wygranej w Szczecinie Lech wciąż traci do lidera – Legii Warszawa 4 punkty.

Kolejne spotkanie Lech rozegra już w piątek przy Bułgarskiej z Lechią Gdańsk. Początek 20.45.

Pogoń: Dusan Pernis – Julien Tadrowski, Hernani, Emil Noll, Przemysław Pietruszka (19′.Mateusz Lewandowski) – Makysmilian Rogalski, Takafumi Akahoshi – Adrian Budka, Edi Andradina 72. Tomasz Chałas), Robert Kolendowicz (60. Takuya Murayama) – Donald Djousse

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Rafał Murawski (72. Ivan Djurdjević), Łukasz Trałka – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (61. Karol Linetty), Aleksandar Tonew (80. Mateusz Możdżeń) – Łukasz Teodorczyk

Żółta kartka: – Pogoń Szczecin: Donald Djousse, Emil Noll. Lech Poznań: Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Łukasz Trałka.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 8 000.