Lech Poznań wysoko pokonał mistrza Słowenii


Lech Poznań w ostatnim meczu sparingowym przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy wygrał z mistrzem Słowenii NK Maribor 3:0 (1:0) podczas obozu w Turcji. Bramki dla Kolejorza strzelali kolejno Pedro Tiba, Lubomir Satka oraz z rzutu karnego Christian Gytkjaer. 

Kolejorz zagrał dziś ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek, ale nadal boryka się ze skompletowaniem składu. Na bokach obrony, jak i na skrzydłach, nie wystąpił żaden nominalny zawodnik. Z powodu kontuzji Roberta Gumnego i Tomasza Cywki na prawej obronie zastąpił ich Jakub Kamiński. Po przeciwnej stronie zagrał Tymoteusz Puchacz, któremu krótko przed rozpoczęciem meczu zmieniono pozycję z powodu drobnego urazu Vołodomyra Kostevycha. Na domiar złego na przeciążenie pracą narzekał Kamil Jóźwiak. Trener Dariusz Żuraw dał mu odpocząć, a więc „Józiu” dzisiejsze starcie sparingowe oglądał z trybun. Na skrzydłach od pierwszej minuty wystąpili Jakub Moder i Juliusz Letniowski.

Ze względu na niedobór kadry sztab szkoleniowy poznaniaków postanowił zrezygnować z porannego meczu z FK Vozdovac Belgrad. Serbski klub zgodził się na ugodowe anulowanie wcześniej zaplanowanego spotkania. Wobec tego Kolejorz nie zapłaci żadnej kary.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz