Lech pokonał Spartę Praga

W trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Hiszpanii Lech Poznań wygrał ze Spartą Praga 2:1. Gole dla Lecha strzelili Kasper Hamalainen i Gergo Lovrencsics. Honorowe trafienie dla Sparty zaliczył Julis.

Zawisza-Lech01-hamalainen

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Pierwszą okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie prażanie. W 9 minucie z rzutu wolnego przymierzył Vacha, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Gostomskiego. Potem do głosu doszli lechici. Kolejorz przejął inicjatywę i nie oddał jej do końca pierwszej połowy. W 22 minucie poznaniacy mogli wyjść na prowadzenie, jednak trójkową akcję Pawłowskiego, Hamalainena i Lovrencsicsa niecelnym strzałem zakończył ten ostatni. Sparta odpowiedziała minutę później, jednak strzał Sykory był za lekki by zaskoczyć Gostomskiego. Swoją przewagę Lech udokumentował w 37 minucie. Claasen idealnie zagrał do Hamalainen, ten wpadł w pole karne, zachował zimną krew i technicznym strzałem pokonał Cecha.

W drugą połowę lepiej weszli Czesi i w 52 minucie Sparta była bliska wyrównania. Bednar w polu karnym nawinął obrońcę i technicznie uderzył tuż obok słupka. Lech odpowiedział 5 minut później i to w zabójczo skuteczny sposób. Linetty przejął piłkę na połowie rywala, natychmiast uruchomił Lovrencsicsa, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Cechowi. Od tego momentu przewaga lechitów nie podlegała dyskusji. Już w 62 minucie wynik mógł podwyższyć Hamalainen, ale jego uderzenie nogami obronił bramkarz Sparty. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 72 minucie. Z prawej strony dośrodkował Prikryl, piłka w polu karnym spadła pod nogi Julisa, który z bliska dopełnił formalności. 3 minuty później bliski wyrównania był Vacha, gdy jego kolejny groźny strzał z rzutu wolnego w niewielkiej odległości minął bramkę Gostomskiego. W końcówce Sparta przycisnęła, ale Lech mądrze się bronił i dowiózł zwycięstwo do końca.

Co powiedzieli po meczu trener i piłkarze – czytaj tutaj.

Lech Poznań – Sparta Praga 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Hamalainen (37), 2:0 Lovrencsics (57), 2:1 Julis (72)

Lech: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora (72. Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (72. Paulus Arajuuri), Marcin Kamiński (72. Manuel Arboleda), Barry Douglas (72. Luis Henriquez) – Łukasz Trałka (72. Dimitrije Injac), Karol Linetty (72. Szymon Zgarda) – Szymon Pawłowski (72. Mateusz Możdżeń), Daylon Claasen (72. Dariusz Formella), Gergo Lovrencsics – Kasper Hamalainen (72. Dawid Kownacki).

Sparta: Marek Cech – Marek Kratky (74. Ondrej Karafiat), Ondrej Svejdik, Roman Polom, Matej Hybs – Lukas Vacha, Ales Cermak (46. Marek Matejovsky) – Borek Dockal (46. Tomas Prikryl), Kamil Vacek (65. Lukas Marecek), Jan Sykora – Roman Bednar (65. Lukas Julis).